اصناف متخلف شاهرود با حضور قاضی سیار در محل جریمه می‌شوند

شاهرود- ایرنا- رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود گفت: طرح حضور قاضی سیار تعزیرات و صدور حکم در محل وقوع تخلف، هفته‌ای یک روز در شاهرود انجام می‌شود.

حسین سعدالدین روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد تحول در بخش های اداری کشور و ایجاد حرکتی جهادی، طرح حضور قاضی سیار تعزیرات و صدور حکم در محل وقوع تخلف در شاهرود اجرا می شود.

وی با بیان اینکه تسریع در رسیدگی به شکایت‌های هموطنان یکی از مهمترین اهداف این طرح است، اظهار داشت: پس از ثبت شکایت از اصناف در سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی و ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت، مورد شکایت بررسی می‌شود.

سعدالدین از حضور قاضی تعزیرات حکومتی در محل وقوع تخلف  خبر داد و ابراز داشت: بازرسان دستگاه های نظارتی از جمله صنعت، معدن و تجارت و بهداشت در محل وقوع تخلف  حاضر شده و نسبت به بررسی شکایت اقدام می کنند و در صورت احراز تخلف در همان محل حکم مقتضی صادر می شود.

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود ادامه داد: روز گذشته تعداد ۱۲ واحد صنفی بر اساس شکایت مردمی مورد بازرسی قرار گرفت که برای هفت واحد متخلف به میزان ۲۰ میلیون و ۳۵۰ هزار ریال حکم صادر شد.

 سعدالدین با اشاره به اینکه یکهزار و ۳۲۰ پرونده تخلف از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون تشکیل و به یکهزار و ۳۲۶ پرونده در بخش‌های کالا و خدمات، بهداشت، دارو و درمان، قاچاق کالا و ارز رسیدگی شد، افزود: تا پایان شهریورماه امسال میزان وصولی جریمه ها ۲۳ میلیارد و ۵۶۲ میلیون و ۷۶۸ هزار ریال و در مدت مشابه پارسال این رقم ۹ میلیارد و ۴۷۳ میلیون و ۳۱۱ هزار ریال بود.

به گزارش ایرنا، شهرستان شاهرود دارای بیش از ۹هزار واحد صنفی دارای پروانه است. این واحدها زیر مجموعه ۳۴ اتحادیه به فعالیت می پردازند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha