طرح‌های نوآورانه فناوری نانو مورد حمایت قرار می‌گیرند

تهران- ایرنا- فراخوان برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match) به عنوان یک برنامه دایمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تسریع و تسهیل در تجاری‌سازی این محصولات و حمایت از فناوران، پژوهشگران و شرکت‌های نوپا منتشر شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه آموزش ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match) در طول سال در فراخوان‌های مختلف اقدام به دریافت طرح می‌ کند.  

اولین مرحله از فراخوان‌های دوره دهم که امروز  منتشر شد تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد.

امروزه جایگاه و اهمیت نوآوری در بهبود کیفیت زندگی و توسعه پایدار برای همگان آشکار شده است.  یک از جنبه‌های مهم نوآوری، استفاده از فناوری‌های نوین برای رفع چالش‌ها و افزایش بهره‌وری در صنایع مختلف است، چه بسا شرکت‌های بزرگی که به‌دلیل انطباق نداشتن با فناوری‌های جدید و ناتوانی در ایجاد نوآوری سقوط کرده‌اند یا شرکت‌های کوچکی که با تمرکز بر خلق نوآوری در کسب‌وکار خود، تحولات شگرفی را رقم زده‌اند. این موضوع نشانگر اهمیت بالای نوآوری در صنایع است.  

برنامه طرح‌های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match) به عنوان یک برنامه دائمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تسریع و تسهیل در تجاری‌سازی این محصولات و حمایت از فناوران، پژوهشگران و شرکت‌های نوپا ایجاد شده است.

حمایت‌های نانومچ از تیم‌های حاضر در سه بخش خدمات، تسهیلات و آموزش شامل  تهیه طرح کسب‌وکار، رصد بازار، ثبت پتنت، رصد فناوری، تهیه اقلام تبلیغاتی، طراحی صنعتی و بسته‌بندی، دریافت تأییدیه نانومقیاس، توسعه محصول، ساخت دمو، حضور در نمایشگاه‌ها، اخذ مجوزها و گواهینامه‌ها، حمایت از استقرار در مراکز رشد، سرمایه‌گذاری، آموزش‌ها و مشاوره‌های تخصصی کسب‌وکار ارایه می شود.

تیم‌های فعال حوزه نانو که به یک نمونه اولیه رسیده‌اند، می‌توانند اقدام به ثبت طرح در این فراخوان کنند.  طرح‌هایی که در برنامه ثبت می‌شوند، در گام اول از چهار جنبه «فنی»، «نو بودن»، «نانومقیاس» و «قابلیت تجاری» مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید، وارد مرحله مصاحبه شده و از منظر معیار «تعامل و انگیزه» نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند و پس از آن برای طرح‌هایی که پذیرش می‌شوند، دسترسی‌های مورد نیاز فراهم می‌شود.

علاقمندان برای حضور و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص معیارهای داوری طرح‌ها و حمایت‌ها و خدمات طرح‌های پذیرش شده می‌توانند به صفحه وب‌سایت نانومچ  http://nanomatch.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha