هدیه سازمان بازرسی کل کشور به وزیر میراث فرهنگی تقدیم شد

تهران - ایرنا - معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل امور ورزش، جوانان و میراث فرهنگی با حضور در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هدیه سازمان بازرسی شامل چالش‌ها و مشکلات کلان این حوزه را به سید عزت‌الله ضرغامی تقدیم کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدمهدی عرب انصاری در دیدار با مهندس سید عزت‌الله ضرغامی که روز گذشته(دوشنبه) انجام شد، با اشاره به رویکرد سازمان بازرسی در دوره جدید و تحولی افزود: در سال جاری یکی از اولویت‌های مهم سازمان توجه به مسئله محوری است. از این رو سازمان بازرسی در یک کار جدید و نو در حال تدوین «نظام مسائل کشور» است تا با تمرکز روی مسائل اصلی و کلان کشور و با نظر متخصصان هر حوزه راه‌کارهای اجرایی برای رفع آن مسائل و مشکلات ارائه کند.

وی با اشاره به هدیه سازمان به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهارداشت: این بسته هدیه شامل مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلاتی است که در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی وجود دارد به انضمام راهکارهایی پیشنهادی برای رفع این چالش‌ها و مشکلات که تقدیم می‌شود.

عرب انصاری با تأکید بر اجرای تعهد قانونی دستگاه‌ها برای خرید صنایع‌دستی افزود: یکی از موضوعات مهم در حمایت از صنایع‌دستی که جزو بخش‌های مغفول مانده قانون است و احیای آن در دستور کار سازمان بازرسی است تعهد دستگاه‌ها برای اختصاص یک‌دهم درصد از بودجه جهت خرید صنایع‌دستی است.

در ادامه این دیدار، ضرغامی با اشاره به ظرفیت‌های سازمان بازرسی کل کشور در حمایت از میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: ما از پیشنهادهای سازمان بازرسی کل کشور استقبال می‌کنیم و روی حمایت‌های این سازمان حساب بازکرده‌ایم.

در این دیدار دو طرف بر حفظ اصول قانونی در حفظ حریم‌های آثار باستانی تأکید کردند همچنین مقرر شد به‌منظور سالم‌سازی، ارتقای فعالیت‌های فرهنگی، نظارت و همکاری دوجانبه بین سازمان بازرسی کل کشور و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یک کمیته مشترک تشکیل شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور ۲۴ شهریور سال جاری از آماده‌سازی گزارشی با عنوان «هدیه به وزرای دولت» خبر داد و افزود: این گزارش‌ها شامل معرفی نقاط قوت، ضعف و چالش‌های مربوط به دستگاه‌هاست که مناسب است وزرا در ابتدای کارشان با آن‌ها آشنا شوند زیرا تمرکز سازمان بازرسی کل کشور همچنان بر نظارت و رویکرد پیشگیرانه است.

تاکنون هدیه سازمان بازرسی به وزیر ورزش و جوانان و وزیر کشور تقدیم شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha