امام جمعه بافق :برگزاری یادمان شهدا در دستور کار مسئولان باشد

یزد- ایرنا - امام جمعه بافق با تاکید بر اینکه بزرگداشت یاد و خاطره  شهدا ،ارایه اهداف و تبیین نیت حضور رزمندگان در دفاع مقدس ضروری است، گفت: برگزاری یادمان این عزیزان همواره در دستور کار مسئولان باشد، زیرا آثار تجلیل از شهیدان و خانواده های معزز آن‌ها تا مدت‌ها در جامعه باقی می‌ماند.

حجت الاسلام رضا سعادت فر روز سه‌شنبه در شورای فرهنگ عمومی بافق ، شهادت را بالا ترین جایگاه انسان در زمان حیات و مَوات دانست و افزود: اگر امروز ایران با آزادگی ،سربلندی و پیشرف روز افزون گام برمی دارد به خاطر جانفشانی‌های شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران ،صبر و استقامت خانواده‌های آن‌ها در هشت سال دفاع مقدس است که در مقابل دشمنان و استکبارجهانی ایستادگی کردند.

نشست شورای فرهنگ  عمومی شهرستان بافق که به دلیل شیوع ویروس کرونا مدت‌ها برگزار نمی‌شد امروز با حضور تمامی اعضا در سرسرای اجتماعات شهرداری بافق تشکیل شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی بافق از اعضای شورای شهر و شهردار خواست، خانواده هایی که شهید تقدیم انقلاب و نظام کردند، باید عکس شهید در قاب کاشی حک و جلوی در منزل آنها نصب تا یاد ،نام و چهره او در اذهان عمومی به یادگار بماند.

وی همچنین تجلیل از نام آوران مدال آور حوزه های مختلف علمی ، ورزشی، فرهنگی ، پژوهشی و سایر رشته ها را یادآور شد و بیان کرد: این چهره های افتخار آفرین، علاوه براینکه در سطح ملی تشویق می شوند باید در شهرستان هم مورد تجلیل قرار گیرند تا انگیزه مضاعف ایجاد شود.

امام جمعه بافق بهترین تشویق و حمایت از نام آوران را در بافق، به کار گیری و اشتغال برای قهرمانان و رتبه آوران و خرید کتاب برای نویسندگان اعلام کرد و افزود: این اقدام ایجاد انگیزه می کند و باید با ایجاد رقابت و برپایی نمایشگاه ، زمینه فروش کتاب آنها را فراهم کنیم.

زنگ کتاب در مدارس، آموزش کتابداران برای ارایه محتوای کتاب از طریق ساخت و نمایش کلیپ در فضای مجازی و ایجاد پایگاه در فضای مجازی و حقیقی برای دریافت انتقاد و پیشنهادهای مردم در حوزه عمرانی و فرهنگی و امور مرتبط با شهرداری از دیگر سخنان سعادت فر در نشست شورا فرهنگ عمومی شهرستان بود.

فرماندار بافق هم در این نشست به بحث متکدیان و کودکان کار پرداخت و با بیان کرد: این پدیده علاوه بر اینکه چهره شهر را نازیبا کرد، برای شهر مذهبی و معدنی بافق منظره کریه و زشت را به نمایش می گذارد.

سید مهدی طلائی مقدم با اشاره به ساماندهی متکدیان افزود: با همکاری شهرداری و بهزیستی برنامه های خوبی انجام شد تا دیار شاعر معروف قرن دهم ایران وحشی بافقی شاهد مناظری ناپسند نباشد.

وی فعالیت ۶۴ نویسنده کتاب در بافق را ظرفیت خوبی دانست و با تاکید برحمایت از این نویسندگان بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی، شرکت های معدنی و واحدهای صنعتی با ترغیب کارکنان خود به خرید کتاب ضمن تشویق و حمایت از نویسندگان، به توسعه فرهنگ مطالعه کمک کنند.

پویش مطالعه روزانه ۲۴ صفحه کتاب برای مسئولان، معرفی کتاب خوب به ویژه در حوزه دینی و مذهبی و ایجاد ایستگاه مطالعه کتاب مفید در مکان‌های پر رفت و آمد مانند راه آهن، بیمارستان، بانک ها و اداره هایی که ارباب رجوع زیاد دارند، مواردی بود که فرماندار بافق در جلسه شورای فرهنگ عمومی بر آن تاکید کرد.

تعدادی از اعضا شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق هم در خصوص کتاب و کتابخوانی ، ترویج فرهنگ شهادت و هویت بخشی به آداب و سنت‌های گذشتگان و میراث ماندگار سخنانی بیان کردند.

مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha