کارشناس سازمان ملل خواهان اقدام شجاعانه برای پایان اشغال فلسطین شد

تهران-ایرنا- مایکل لینک، گزارشگر ویژه سازمان ملل حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: برای پایان ۵۴ سال اشغال فلسطین توسط رژیم اسرائیل به یک رویکرد شجاعانه نیاز است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از تارنمای "دفتر کمیسر عالی حقوق بشر" وی افزود: رویکرد دیروز، تنها به بن بست‌های دیپلماتیک مکرر منجر شده و الگوهای نقض حقوق بشر و اشغال بی‌پایان تا حد زیادی بدون مانع ادامه یافته است. این در درجه اول یک شکست سیاسی بوده است.  
گزارشگر ویژه سازمان ملل افزود: اشغال بیش از هر زمان دیگری درونی‌سازی شده است. شرایط زندگی فلسطینی‌ها، چه رسد به آینده سیاسی آن‌ها، ناامن‌تر شده است. سرپیچی اسرائیل (از قوانین و تعهدات بین المللی) تقریباً کنترل نشده ادامه دارد. روند صلح رو به مرگ است و صحبت جدی در مورد احیای آن وجود ندارد. ما شاهد شکل گیری یک کشور فلسطینی نیستیم، بلکه شاهد تقویت واقعیت یک کشور با حقوق نابرابر هستیم.  
لینک از جامعه بین المللی و بازیگران اصلی آن خواست تا قوانین و قطعنامه‌های خود را در ارتباط با اشغالگری رژیم اسرائیل اجرا کنند. این کارشناس سازمان ملل گفت: ما نمی‌توانیم در قرن بیست و یکم تحمیل واقعیت استعماری در فلسطین را تحمل کنیم.  
رژیم صهیونیستی بدون توجه به قوانین بین المللی و در سایه حمایت‌های آمریکا و غرب مشغول ساخت شهرک‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین است.  
طبق گزارش‌ها، ۱۳ شهرک غیرقانونی یهودی در قدس شرقی و ۲۵۳ شهرک در کرانه باختری وجود دارد که بیش از ۶۶۰ هزار یهودی در آن ساکنند.  

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در خاک فلسطین چندی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات اسرائیلی از آغاز سال ۲۰۲۱ تاکنون اقدام به تخریب ۴۲۱ منزل فلسطینی کرده‌اند.

براساس این گزارش این اقدام رژیم صهیونیستی در واقع بیانگر رشد ۲۴ درصدی تخریب ساختمان‌های فلسطینی و ۵۰ درصد رشد آوارگی مردم فلسطین توسط رژیم اسرائیل در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰ را نشان میدهد.


 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha