مشارکت جوانان در تصمیم‌سازی از ضرورت‌های جامعه برای اعتمادسازی است

اهواز- ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان گفت: باتوجه به هجمه‌ فرهنگی دشمن برای القای الگوهای غربی و تزریق باورهای غلط به جوانان، انتقال آرمان‌ها و ارزش‌های شهدا به آن ها و مشارکت جوانان در تصمیم‌سازی‌ها از ضرورت‌های جامعه برای اعتمادسازی است.

سرتیپ دوم پاسدار عبدالرضا  مرادحاجتی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر لزوم انتقال ارزش‌های شهدا و دفاع مقدس به نسل جوان اظهار داشت: شهدا بزرگترین سرمایه و افتخار این میهن اسلامی به شمار می روند اما بعضا نمی توانیم آن طور که باید آن ها را معرفی کنیم.

وی افزود: شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافع حرم و شهدای امنیت، با نثار جان خود آرامش را به جامعه اسلامی ما هدیه دادند و ارج نهادن به مقام شامخ این شهدا و تداوم راه آنها از ضرورت های این جامعه اسلامی است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان ادامه داد: خوزستان میعادگاه شهدایی است که سند امنیت، عزت و اقتدار ایران اسلامی را با خون خود امضا کردند.

وی تصریح کرد: انتقال مفاهیم و آرمان های شهدا به نسل جوان، از رسالت‌های سنگینی است که بر دوش داریم اما با توجه به جنگ نرم و فرهنگی دشمن، کار آسانی پیش رو نداریم.

سرتیپ دوم پاسدار مرادحاجتی بیان کرد: رسانه های غربی و فضای مجازی بهترین ابزار برای دشمنان است تا ضمن کمرنگ جلوه دادن ارزش‌های انقلاب و نظام و تزریق الگوهای غربی به جامعه ما ، شکاف عمیقی میان نسل های جدید و بدنه حاکمیت ایجاد کنند.

وی گفت: در شرایط کنونی مسئولیت آگاه‌سازی جوانان نسبت به تهدیدهای دشمن، بر عهده سازمان‌های فرهنگی و بخصوص بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است که در این زمینه از تمامی ظرفیت ها برای مقابله با توطئه‌های دشمنان استفاده خواهیم کرد و امید است سایر دستگاه‌های اجرایی نیز در بخش فرهنگی ما را در این مسیر همراهی کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همواره بر مشارکت جوانان در امور اجتماعی ، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید فراوان دارند چراکه بیش از همه با روحیه و توانمندی  جوانان این میهن اسلامی آشنا هستند.

وی افزود: اعتماد به جوانان ضمن تقویت روحیه انقلابی و جهادی آن‌ها، می تواند شکاف بین نسل جوان و نظام را که ناشی از عدم توجه مسئولان به این نسل در سال‌های گذشته بوده را کمتر کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha