برگزاری رزمایش هوایی اسرائیل با حضور برخی کشورها

تهران- ایرنا- نیروی هوایی رژیم اسرائیل این هفته رزمایشی را با حضور چند کشور غربی، هند و فرمانده نیروی هوایی امارات به عنوان ناظر برگزار می‌کند.

به گزارش ایرنا از "وای نت نیوز"، ابراهیم ناصر محمد العلوی فرمانده نیروی هوایی امارات امروز دوشنبه برای شرکت در رزمایش "پرچم آبی" اسرائیل در تل‌آویو حاضر شد.  
این اولین بار است که یک فرمانده نیروی هوایی امارات در رزمایش هوایی رژیم صهیونیستی شرکت می‌کند.  
این فرمانده ارشد اماراتی با امیکام نورکین همتای اسرائیلی خود در پایگاه هوایی بالماخیم دیدار و گفت و گو کرد.  
نیروی هوایی اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد فرماندهان نیروی هوایی امارات و اسرائیل در مورد فرصت‌های همکاری آینده میان این دو نیرو گفت و گو کردند.  
امیر لازار، فرمانده عملیات نیروی هوایی اسرائیل، در ادعایی به خبرنگاران گفت: این رزمایش‌ها "بر ایران متمرکز نیست"، اما مقامات ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران همچنان مهمترین تهدید استراتژیک برای اسرائیل و در مرکز بسیاری از برنامه‌ریزی‌های نظامی این رژیم است.  
این رزمایش نظامی با حضور یک هزار و ۵۰۰ شرکت کننده و نمایندگانی از کشورهای رومانی، فنلاند، کره جنوبی، استرالیا، ژاپن، هلند، کرواسی، آمریکا، انگلیس، آلمان و امارات متحده عربی برگزار می‌شود.  
امارات جنگنده‌ای برای شرکت در این رزمایش به اسرائیل اعزام نکرده است اما لازار اظهار داشت سفر فرمانده نیروی هوایی امارات به اسرائیل بسیار اهمیت دارد.  
فرمانده عملیات نیروی هوایی رژیم اسرائیل مدعی شد: ایران بر ایجاد یک ارتش پهپادی تمرکز کرده است. امکان دارد کشورهای شرکت کننده در رزمایش "پرچم آبی" در آینده برای مقابله با تهدید ایران با یکدیگر همکاری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha