قصه‌گویان هرمزگان ششم و هشتم آبان در مرحله منطقه‌ای قصه‌ می‌گویند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با بیان اینکه رقابت مرحله منطقه‌ای بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی روزهای ششم و هفتم آبان برگزار می‌شود، گفت: در این مرحله ۹ نفر از قصه‌گویان هرمزگان حضور دارند.

به گزارش ایرنا، پروین پشتکوهی دوشنبه شب درجمع خبرنگاران افزود: بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در مرحله منطقه‌ای به صورت مجازی در استان هرمزگان برگزار می شود.
وی ادامه داد: راه‌یافتگان به مرحله منطقه‌ای در بخش زنان و مردان خاتون سعدینی با قصه «مراد سونی»، شادی آزاد با قصه «گل پونه و آسمون» و آناهیتا محلفی با قصه «تولد یک قلب» هستند که در مرحله منطقه‌ای قصه‌گویی خواهند کرد.
مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان گفت: همچنین در بخش دختران و پسران  محمدامین سالاری با قصه «صدای ساز سهراب»، فاطمه زهرا احمدی فینی با قصه «آسیاب بچرخ» و  یسنا حیدری با قصه «نقره ماهی» سه نوجوانی هستند که در رقابت استانی به مرحله منطقه‌ای بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی راه یافته بودند.
پشتکوهی گفت: در بخش قصه‌های آیینی سنتی رده زنان و مردان شهرزاد زارعی با قصه «رستم و تهمینه» و در بخش دختران و پسران کوثر شهدادی با قصه « نبرد سهراب و گردآفرید» و رایان شاهی با قصه «ضحاک اهریمن» نیز  روز شنبه هشتم آبان ساعت از پیج انجمن قصه‌گویی اجرا خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای تماشا و دیدن قصه‌های قصه‌گویان استان هرمزگان در این مرحله روز پنج‌شنبه ششم آبان ساعت ۱۶:۲۰ و شنبه هشتم آبان ساعت۱۵:۰۰ از طریق صفحه اینستاگرام انجمن قصه‌گویی استان هرمزگان به آدرس Ghesehgouee_hormozgan مراجعه کنند.
به گفته مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان، داوری این مرحله از جشنواره قصه‌گویی برعهده ملک چیذری، محمدرضا یوسفی و حامد زحمتکش می‌باشد.

۱۷ مرداد امسال برگزیدگان مرحله استانی راه‌یافته به مرحله ملی و منطقه‌ای بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان هرمزگان در سه بخش "مادربزرگ ها و پدربزرگ‌ها"، "زنان و مردان" و "دختران و پسران" معرفی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha