بخشدار لوداب بویراحمد: مجبور به استفاده از وانت برای حمل جنازه هستیم

یاسوج - ایرنا - بخشدار لوداب از توابع شهرستان بویراحمد ، گفت: شهر گراب مرکز این بخش آمبولانس حمل جسد ندارد و خانواده ها اغلب مجبور به حمل اجساد عزیزان خود با وانت هستند.

به گزارش ایرنا، امروز تصاویری در برخی رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد خانواده ای به دلیل دسترسی  نداشتن به آمبولانس حمل جسد ، اقدام به جابجایی جسد به وسیله ماشین حمل زباله کرده اند.
بخشدار لوداب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تایید صحت این تصاویر  گفت: لوداب سه دستگاه امبولانس دارد اما متعلق به مراکز بهداشت است و حمل جسد با این آمبولانس ها ممنوع است.
کوروش بی نیاز ادامه داد: خرید  آمبولانس حمل جسد از وظایف شهرداری است اماگراب مرکز بخش ، شهر کوچکی است و شهرداری این شهر بضاعت و توان مالی خرید آمبولانس حمل جسد را ندارد.
وی افزود: بارها از طریق سازمان همیاری شهرداری های کشور خواهان پیگیری کمک به شهرداری برای خرید آمبولانس بودیم.
بی نیاز یادآوری کرد: شهر گراب با شهر یاسوج مرکز استان ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد یعنی سه تا  چهار ساعت فاصله ۲ شهر است و مردم  نمی توانند از یاسوج خدماتی مانند آمبولانس دریافت کنند.
وی ادامه داد: این نخستین باری نیست که مردم  جسد عزیزان خود را با خودروی شخصی یا وانت به آرامستان منتقل کرده اند.

بخش لوداب از توابع شهرستان بویراحمد با ۱۲۸ روستا و جمعیتی نزدیک به ۲۰ هزار نفر در۲۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که آخرین روستای این بخش با مرکز استان نزدیک به چهار ساعت مسافت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha