۳ آبان ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۲
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84517689
۰ نفر

برچسب‌ها

۳ کشته و ۸۰ زخمی در ناآرامی‌های سودان

تهران – ایرنا – منابع خبری روز دوشنبه گزارش دادند، در پی ناآرامی ها امروز در سودان ۳ تن کشته و ۸۰ نفر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا از الجزیره، کمیته مرکزی پزشکان سودان اعلام کرد، در پی اعتراضات علیه کودتای نظامی در این کشور ۳ نفر کشته و ۸۰ نفر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای نظامی عصر امروز به دفاتر شماری از رسانه های سودان حمله و شماری از کارکنان آن را بازداشت کردند.

صبح دوشنبه رسانه های خبری از وقوع کودتای نظامی در سودان خبر دادند. بر اساس گزارش ها گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان حمله و او را در بازداشت خانگی قرار دادند.

همچنین گزارش هایی نیز از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است.   منابع مطلع، نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.

به دنبال این اقدام نهادهای مردمی و حقوق بشری از مردم سودان خواستند که با برپایی تظاهرات به آن اعتراض کنند.

عمر البشیر از سال ۱۹۸۹ (۱۳۷۸) بر سودان حاکمیت داشت که  پس از برپایی تظاهرات در خارطوم و تعدادی از ایالت‌های این کشور در اعتراض به گرانی و اوضاع بد معیشتی این کشور در ۱۱ آوریل ۲۰۱۹ از قدرت برکنار شد و یک دولت انتقالی قدرت را در این کشور در دست گرفت که ریاست دولت موقت آن بر عهده "عبدالله حمدوک" است.

دولت انتقالی سودان اوت ۲۰۱۹  میلادی آغاز به کار کرد و قرار بود مدت زمان انتقال قدرت از نظامیان به غیرنظامیان ۳۹ ماهه باشد و در این مدت نیز قدرت میان ارتش و ائتلاف «الحریة و التغییر» تقسیم شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha