تعمیر مدارس آسیب دیده از زلزله اندیکا تا یک‌ماه آینده پایان می‌یابد

اهواز - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: تعمیر مدارس آسیب دیده از چند زلزله اخیر در اندیکا تا یک ماه آینده با مشارکت خیران به پایان می‌رسد.

به گزارش ایرنا علی قربانی روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش اندیکا با موضوع رسیدگی به مدارس آسیب دیده از زلزله این شهرستان بیان کرد: امروز به همراه نماینده‌ای از خیران مدرسه ساز خوزستان از مدارس آسیب دیده از زلزله اندیکا بازدید کردیم.

وی گفت: تعمیر مدارس آسیب دیده از زلزله در اندیکا آغاز شده این در حالی است که هنوز اعتبارات مربوطه ابلاغ نشده است.

قربانی، با بیان اینکه کامیون محموله تجهیزات برای مدارس عشایری این منطقه ارسال شده افزود: ۱۰ میلیارد ریال تجهیزات مورد نیاز تعمیر مدارس با کمک خیران تهیه و به این منطقه ارسال شده است.
وی بیان کرد: هفت مدرسه در اندیکا براثر وقوع زلزله، به تخریب و بازسازی نیاز دارند اما برخی مناطق راه دسترسی ندارند به همین دلیل با بالگرد کلاس کانکسی به این مناطق ارسال می‌شود. 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان ادامه داد: ۵۸ مدرسه نیز باید تعمیر شوند که با توافقی که با بنیاد برکت انجام دادیم تلاش داریم با سرعت این کار انجام شود.

رییس مجمع خیران مدرسه ساز خوزستان نیز با بیان اینکه خیران مدرسه ساز خوزستان امسال تاکنون در جایگاه نخست مشارکت در ساخت مدرسه قرار دارند بیان کرد: بیست و سومین جشنواره ملی خیران مدرسه ساز، ۱۷ آبان امسال به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

زیبا صالحپور افزود: اولویت نخست این‌ مجمع، کمک به مناطقی است که نیاز بیشتری به ساخت مدرسه دارند؛ منطقه محروم اندیکا در زلزله دچار آسیب زیادی شده که خیران مدرسه ساز مثل همیشه برای احیای دوباره مدارس این منطقه همکاری خواهند کرد.
وی ادامه داد: امروز بازدیدی از مدارس آسیب دیده اندیکا داشتیم تا با اطلاعات کامل بتوانیم خیران را برای کمک بیشتر به تعمیر و ساخت مدارس آسیب دیده از زلزله این شهرستان ترغیب کنیم.

طبق اعلام اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان، ۶۰ مدرسه در اندیکا و ۲۴ مدرسه در شهرستان ایذه بر اثر چند زلزله مهر امسال در اندیکا، که بزرگترین آنها ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بود آسیب دیدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha