نمایندگان مجلس پرداخت مطالبه کارکنان بهداشت و درمان را پیگیری می‌کنند

مراغه- ایرنا- نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت مطالبه‌های کارکنان بهداشت و درمان و از جمله بهورزان از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد شد.

«سیدحمزه امینی» روز دوشنبه در آئین تجلیل از بهورزان نمونه شهرستان‌های هشترود و چاراویماق افزود: کارکنان بهداشت و درمان در شرایط ناشی از شیوع کرونا زحمت‌های بسیاری برای حفظ جان اقشار مختلف جامعه متحمل می‌شوند و مطالبه‌های آنان اعم از کارانه، اضافه‌کاری و حق ماموریت باید به موقع پرداخت شود. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، اهمیت شغل بهورزی در ارتقای سلامت جامعه را نیز یادآوری کرد و اظهار داشت: بهورزان، سربازان خط مقدم حوزه بهداشت در مناطق روستایی به شمار می‌روند و فعالیت گستره و تاثیرگذاری در این مناطق دارند.

وی ادامه داد: بهورزان با مسئولیت‌پذیری بالا و خدمات‌رسانی مطلوب به ساکنان روستاها، نقش بسیار مهمی در ارتقای سلامت این قشر از جامعه بر عهده دارند.

وی به نقش مهم‌ بهورزان در کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: اهتمام و تلاش بیشتر بهورزان با ارائه آموزش‌های لازم به خانوادها و افزایش سطح آگاهی آنان در خصوص برخی مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی ضروری است.

امینی خاطر نشان کرد: کارکرد پرسنل بهداشت و درمان همیشه ستودنی است اما این بزرگواران طی این روزها جان خود را طبق اخلاص می‌گذارند تا جایی که در راه دفاع از امنیت و سلامت مردم، شهدای زیادی را تقدیم این کشور کرده‌اند. 

به گزارش ایرنا تعدادی از بهورزان حاضر در این آیین مشکلات صنفی خود را بیان کردند و در نهایت نیز ۱۰ نفر از بهورزان نمونه هشترود و چاراویماق مورد تجلیل قرار گرفتند. 

نمایندگان مجلس پرداخت مطالبه کارکنان بهداشت و درمان را پیگیری می‌کنند

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha