۵۴ درصد خلخالی‌های واجد شرایط ۲ دز واکسن کرونا را گرفتند

اردبیل _ ایرنا _ معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال گفت: از زمان اجرای طرح واکسیناسیون سراسری علیه کرونا ۵۳.۹ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این شهرستان موفق به دریافت دز اول و دوم واکسن کرونا شدند.

دکتر زهرا هاشم‌پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: تاکنون ۱۰۲ هزار و ۴۸۹ دز واکسن کرونا در مراحل اول ، دوم و سوم در خلخال تزریق شده که ۶۴ هزار و ۷۵۵ دز مربوط به مرحله اول واکسن کرونا است که ۹۲.۷ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال این شهرستان را شامل می‌شود.

او گفت: از زمان تزریق واکسن کرونا تاکنون ۳۷ هزار و ۶۷۴ نفر از جمعیت بالای ۱۲ سال خلخال نیز موفق به دریافت هر ۲ دز اول و دوم واکسن کرونا شده و همچنین ۶۰ نفر که کادر بهداشت و درمان هستند دز سوم و یادآوری واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال با بیان اینکه ۹۹ درصد فرهنگیان واکس کرونا دریافت کردند، اظهارکرد: ۸۲.۴۱ درصد از دانش‌آموزان این شهرستان نیز موفق به دریافت واکسن کرونا شدند که بیش از ۶ هزار نفر از دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال دز اول این واکسن و همچنین ۵۹۵ نفر نیز دز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند.۵۴ درصد خلخالی‌های واجد شرایط دز اول و دوم واکسن کرونا را گرفتند

دکتر هاشم‌پور بیان کرد: روند نزولی ابتلا به کرونا و بستری‌های ناشی از ابتلا به بیماری کووید. ۱۹ در خلخال همچنان ادامه دارد و برای جلوگیری از پیک ششم و افزایش آمار ابتلا به این ویروس انتظار می‌رود در کنار افزایش آمار روزانه تزریق واکسن کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در بین مردم منطقه همانند روزهای سخت و جولان ویروس ادامه داشته باشد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha