۳ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۵۲
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84517588
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۳ بافنده میبدی فرش عتبات عالیات به سفر زیارتی مشهد اعزام شدند

یزد- ایرنا- ۴۳ بافنده میبدی مشارکت کننده در بافت فرش عتبات عالیات و جمع آوری نذورات روز دوشنبه با یک دستگاه اتوبوس به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش ایرنا مسئول خواهران ستاد عتبات عالیات میبد به ایرنا گفت: بافت قالی از حدود سال ۹۳ و اعزام بافندگان به سفر زیارتی مشهد از سال ۹۵  شروع شد و هر سال بانوان در ۲ نوبت  به مشهد مقدس و زیارت امام هشتم (ع) اعزام می‌شوند.

صولت صداقت ادامه داد: بانوان در بعضی از محله های شهر به طور خودجوش با دور هم جمع شدن در یک مکان به بافت قالی اهدایی برای عتبات عالیات می‌پردازند و حتی خودشان نیز تامین کننده  لوازم مورد نیاز بافت فرش هستند و گاهی هم لوازم مورد نیاز فرش بافی توسط عتبات عالیات تامین  و در اختیار آنها گذاشته می‌شود.

وی تعداد بانوان بافنده فرش که با ستاد همکاری دارند ۱۰۰ نفر عنوان کرد و یادآور شد : بانوان بافنده همگی به عنوان بسیجی و خادمیار حضرت امام رضا (ع) ، حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) نیز فعالیت دارند.

امروز بانوان با شور و حال خاصی مهیای رفتن به پابوس امام رضا (ع) بودند ، آنها زمانی پای دار قالی نشستند و دلتنگی‌های خود را با عشق به امام حسین (ع) و یارانش گره زده و نقش‌های زیبایی را بر تارهای قالی آفریدند.

آنها هر یک هنگام زدن هر گره‌ای بر تار قالی  به ائمه (ع) متوسل شده و باز شدن گره‌های زندگی و خوشبختی و آسایش خانواده و فرزندان خود را از خدا طلب کرده‌اند و اکنون غرق شادی رفتن به سفر زیارتی هستند.

۴۳ بافنده میبدی فرش عتبات عالیات به سفر زیارتی مشهد اعزام شدند

سادات بیگی گفت: به مدت ۶ است که برای عتبات عالیات قالی می بافم و برای بار چهارم است که از سوی ستاد عتبات عالیات به زیارت امام رضا (ع) می روم و امروز خوشحالم از اینکه از سوی امام رضا (ع) برای رفتن به مشهد دعوت شده‌ام.

وی افزود : تاکنون چهار قالی برای عتبات عالیات بافته‌ام و بافت قالی پنجم هم بعد از برگشتن از مشهد شروع می کنم.

طیبه زارع  هم ۵۰ سال سن دارد و به مدت سه سال است که برای عتبات عالیات قالی می‌بافد و تا کنون سه قالی بافته‌ است و اکنون نیز احساس بسیار خوبی از رفتن به مشهد مقدس و زیارت امام هشتم (ع) دارد.

الهام دهانیان هم گفت: سه سال است که برای عتبات قالی می بافم ، اولین و دومین قالی را برای پهن کردن در صحن حرم حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) بافتم و سومین قالی را هم برای حضرت زهرا (س) در حال بافت هستم و فکر می کنم به خاطر عشق و ارادت خاصی که به حضرت فاطمه زهرا (س) دارم به زیارت امام هشتم (ع)دعوت شدم.

فاطمه یزدی به عنوان یکی از دست اندرکاران اعزام بانوان به مشهد مقدس هم گفت: برای کمک در اعزام  بانوان به مشهد و نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی همراه کاروان هستم و بسیار خوشحالم که هم بافنده قالی و هم  واسطه بافت قالی عتبات عالیات توسط بانوان هستم  وآنها را نیز در سفر زیارتی همراهی می‌کنم.

دختر خانمی هم که خود را زینب زارع معرفی کرد  و تنها ۱۰ سال سن دارد بافنده فرش عتبات عالیات است و در سه ماه تعطیلی تابستان امسال اوقات فراغت خود را ها بافت قالی گذرانده‌است.

آنها اکنون در مسیر سفر پنج روزه خود  به مشهد مقدس و زیارت امام رضا(ع) هستند .

مرکز شهرستان ۱۰۶ نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha