شورای شهر خواستار شفاف‌سازی شهرداری ساری در باره امور مالی شد

ساری - ایرنا - نایب رییس شورای اسلامی شهر ساری خواستار پاسخگویی شهردار به ابهامات در باره چگونگی و محل تامین اعتبار بعضی پروژه‌ها شد و گفت : شهردار باید در این زمینه‌ها شفاف‌سازی کند.

به گزارش ایرنا، سبحان بخشی موسی کلایی عصر دوشنبه در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر ساری افزود : اعضای شورا در ارتباط با روند تامین بخشی از  منابع مالی برای تکمبل نیرگاه زباله سوز، ساخت ابنیه این نیروگاه و همچنین منابع مالی تخصیص یافته برای آسفالت معابر شهری، دارای ابهام هایی هستند.

وی اظهار داشت: اعضای شورا از تخصیص ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی شهرداری ساری برای تجهیز نیرگاه زباله سوز بی اطلاع هستند و تاکنون اقدامی نیز در این زمینه صورت نگرفته است.

این عضو شورای شهر ساری افزود : همچنین شهردار ۶۴ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت ابنیه نیروگاه زباله سوز تخصیص داده است که برای اعضای شورای اسلامی مشخص نیست این اعتبار از کدام منابع تامین شده است.

ساخت نیروگاه زباله سوز ساری به عنوان مهم ترین پروژه محیط زیستی مازندران سال ۸۸ شروع شد و قرار بود ۲ ساله به بهره برداری برسد ولی وجود اختلاف نظر در انتخاب محل، نگرانی های زیست محیطی و تامین نشدن بودجه مورد نیاز سبب شد تا طرح در مرحله کلنگ زنی باقی بماند.

روند ساخت این نیروگاه طی دو سال پایانی دولت دوازدهم با روی کارآمدن استاندار بومی و پیگیری های پیوسته احمد حسین زادگان شدت گرفت و آخرین بار تابستان پارسال معاون رییس جمهوری وقت و رییس سازمان برنامه و بودجه برای اطمینان از تکمیل و بهره برداری بموقع ، از این پروژه بازدید کرد و اعتبارات درخواستی مورد نیاز را به مبلغ ۵۰۰ میلبارد ریال تخصیص داد.

طبق اعلام استانداری مازندران ، دولت دوازدهم همچنین در دو سال پایانی فعالیتش برای حل معضل پسماند مازندران بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد که نتیجه آن بهره برداری از نیروگاه زباله سوز نوشهر ، شدت یافتن پیشرفت کاری ساخت نیروگاه زباله سوز ساری و تعیین تکلیف طرح های پسماند سایر شهرستان های مازندران با تقسیم بندی آنها به چند حوزه بود.

شهرداری برای آسفالت معابر زمان‌بندی اعلام کند

 نایب رییس شورای اسلامی شهر ساری همچنین از آنچه که بی اطلاعی اعضای شورا از قرارداد منعقده برای آسفالت معابر شهری نامید ، انتقاد کرد و گفت: شهرداری ساری در حالی قرارداد ۳۴۰ میلیارد ریالی را برای آسفالت معابر شهری با پیمانکار منعقد کرد که اعضای شورا از آن بی اطلاع هستند

بخشی افزود : همچنین منبع تامین این مبلغ مشخص نیست و شهرداری برنامه زمان‌بندی هم برای انجام کار به شورا اعلام نکرده است که باید اقدام کند.

وی توضیح داد : در آسفالت معابر شهری ناهماهنگی فراوانی بین دستگاه های اجرایی وجود دارد و این حق مردم است که از برنامه زمانبندی شده در این خصوص اطلاع داشته باشند.

بخشی اظهار داست: با وجودی این که اعلام شده بود شهرداری ساری در سال جاری حق جذب نیروی جدید را ندارد ، اما شایعاتی مبنی بر جذب تعدادی نیرو در  این مجموعه به گوش رسیده است که در این زمینه نیز باید شفاف سازی شود.

شهرداری ساری طبق گزارش رسمی مدیران این مجموعه در حال حاضر دستکم پنج هزار نیروی انسانی دارد که سه هزار نفر آنان مازاد هستند.اخیرا نماینده ولی فقیه در مازندران در دیدار اعضای شورای ششم ساری از این که بیشترین درآمد شهرداری ساری به خاطر وجود سه هزار نیروی مازاد صرف پرداخت حقوق آنان می شود و برای امور عمرانی شهر بودجه به اندازه کافی وجود ندارد ، انتقاد کرد و از اعضای شورا خواست تا رویه های اشتباه شوراهای گذشته از جمله شورای پنجم را اصلاح کنند.

تمامی اعضای .۹ نفره شورای پنجم شهر ساری به همراه تعدادی از مدیران وقت شهرداری طی سال ۹۸ و ۹۹ به اتهام تضییع حقوق عمومی و فساد مالی بازداشت شدند و شورای پنجم نیز در نیمه دوم سال ۹۹ منحل شد 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha