امام جمعه اراک: به همت قوای سه گانه شرایط پیش روی کشور امیدبخش است

ساوه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: شرایط کشور به خصوص در زمینه اقتصادی رو به آرامش و امیدوارکننده است و دولت با همکاری مجلس و قوه قضاییه و البته همراهی مردم، مصمم است که مشکلات را برطرف کند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ساوه که با هدف تکریم و معارفه امامان جمعه سابق و کنونی ساوه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: جهاد در راه خدا باید در اولویت کار مسئولان قرار گیرد و امروز یاران امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری کسانی هستند که در راه فهم و عقل ایستادند.

وی بیان کرد: در راه جهاد باید ثابت قدم بوده و با جهت‌گیری الهی در این مسیر گام برداریم زیرا در روز حساب باید پاسخگوی خداوند نسبت به اعمال مان باشیم.

امام جمعه اراک با بیان اینکه شیعه باید قدرتمند و دارای قدرت علوی و عمق دینی باشد، تصریح کرد: امروز جهان در میدان امتحان شهامت، شجاعت و اقتدار است و دشمنان نیز بیکار نیستند و قصد نفوذ در کشورهای همسایه دارند.

وی با اشاره به برگزاری نماز جمعه در ۳۳ نقطه استان مرکزی، گفت: این استان به برکت حضور روحانیت و مردم انقلابی و فهیم کمترین تنش‌های اجتماعی را دارد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی همچنین حس نوعدوستی و نیکوکارانه مردم استان مرکزی را ستودنی ارزیابی کرد و افزود: توزیع بیش از ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در سطح استان نمونه بارزی از چشمه مهر، ایثار و بخشندگی مردم این خطه است.

وی گفت: ساوه یکی از قطب های صنعتی و کشاورزی کشور است و باید از این ظرفیت برای توسعه و پیشرفت منطقه و کشور استفاده شود.

بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام «جعفر رحیمی» به عنوان امام جمعه ساوه معرفی و از خدمات حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی قدردانی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha