تیم بسکتبال شهرداری گرگان ذوب‌آهن اصفهان‌ را شکست داد

گرگان- ایرنا - تیم بسکتبال شهرداری گرگان در هفته سوم از مرحله گروهی دور مقدماتی رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور در برابر ذوب‌آهن اصفهان به برتری رسید.

به گزارش ایرنا، در این مسابقه که به علت شرایط کرونایی در خانه بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران به قضاوت جواد مرادی به عنوان سرداور به همراه روزبه کلاهدوز و محمد کاظمیان به عنوان داور اول و دوم برگزار شد، تیم شهرداری گرگان در یک بازی حساس و نفسگیر در مجموع وقت قانونی(چهار تا ۱۰ دقیقه) و وقت اضافی اول(پنج دقیقه) توانست با نتیجه ۹۰ بر ۸۸ بر حریف خود غلبه کند.

بازیکنان تیم شهرداری گرگان در حالی که در وقت اول با نتیجه ۱۸ بر ۲۶ از ذوب‌آهنی‌ها عقب افتادند، در کوارتر دوم با نتیجه ۲۳ بر ۹ توانستند به پیروزی برسند تا در پایان نیمه اول با مجموع ۴۱ بر ۳۵ به سود گرگانی‌ها ۲ تیم به رختکن بروند.

در کوارتر سوم گرگانی ۱۴ بر ۲۱ مغلوب ذوب‌آهن شدند و در کوارتر چهارم با نتیجه ۱۷ بر ۱۶ این تیم را شکست دادند تا نیمه دوم با نتیجه ۳۱ بر ۳۷ به سود اصفهانی‌ها ثبت شود.

۲ تیم در پایان چهار وقت ۱۰ دقیقه این مسابقه به امتیاز برابر ۷۲ رسیدند اما از آنجایی که مسابقات بسکتبال باید یک برنده داشته باشد، کار به وقت اضافه کشیده شد که تیم شهرداری در این زمان از بازی با شکست ۱۸ بر ۱۲ حریف اصفهانی خود در مجموع ۹۰ بر ۸۴ پیروز پایان بازی باشد.

شاگردان مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال گرگان در ابتدای این مسابقه با ترکیب پری پتی، محمد جمشیدی، رسول مظفری، امیر صدیقی و میثم میرزایی در برابر پنج بازیکن اولیه ذوب آهن شامل سجاد مشایخی، فرید اصلانی، اشکان خلیل‌نژاد، آرمان زنگنه و ارسلان کاظمی با هدایت فرزاد کوهیان قرار گرفتند.

در این مسابقه محمد جمشیدی که در نیمه اول برای گرگانی‌ها ۲۰ امتیاز کسب کرده بود، به علت مصدومیت نتوانست تا آخر مسابقه تیمش را همراهی کند، همچنین سجاد پذیرفته از شهرداری گرگان و ارسلان کاظمی از تیم ذوب‌آهن در وقت اضافی به علت پایان یافتن محدودیت خطای فردی (پنج خطای انفرادی) از جریان بازی خارج شدند.

فرید اصلانی از تیم ذوب‌آهن با ۳۱ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن میدان بود و پری پتی از تیم گرگان با کسب ۲۴ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن تیم خود بود.

همچنین فرید اصلانی با اثرگذاری ۳۴ موثرترین بازیکن مسابقه و رسول مظفری با اثرگذاری ۱۸ موثرترین بازیکنان گرگان لقب گرفتند.

گرگانی‌ها روز چهارشنبه پنجم آبان ماه به مصاف تیم صنعت مس کرمان خواهند رفت.

تیم بسکتبال شهرداری گرگان در پایان هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور با سه پیروزی متوالی در برابر نظم‌آوران سیرجان، نیروی زمینی تهران و ذوب‌آهن اصفهان و کسب ۶ امتیاز در صدر جدول گروه الف قرار دارد.

رقابت‌های لیگ‌ برتر بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور امسال با حضور ۱۶ تیم در ۲ گروه هشت تیمی به صورت رفت و برگشت اما به علت شرایط کرونایی تا اطلاع ثانوی بطور متمرکز از ۲۴ مهر ماه در تهران آغاز شده است.

شهرداری گرگان عنوان‌دار قهرمانی در فصل گذشته این رقابت‌هاست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha