نخستین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان هادی برگزار شد

تهران - ایرنا - نخستین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی عصر دوشنبه در مجتمع ورزشی فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، غلامحسین زمان آبادی دبیر نخستین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی گفت: باید جوانان این کشور بر اساس ایمان اخلاق و پهلوانی ترییت پیدا کنند. 

وی افزود: پهلوانانی در کشور داریم اما کمتر به این موضوع پرداخته شده است. پهلوانان پوریای ولی، غلامرضا تختی و شهدا بویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی  از پهلوانان و الگوهای جوانان بوده اند. 

دبیر نخستین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی تصریح کرد: امروز الگویی معرفی خواهد شد که زیاد رسانه ها به آن نپرداخته اند اما از دل مردم جوشیده و از قهرمانان و پهلوانان بوده و الگویی  برای جوانان و نسل آینده ایران اسلامی شده است. 

زمان آبادی گفت: سال آینده دومین جشنواره اخلاق و مرام شهید هادی با حضور ورزشکاران و قهرمانان و پهلوانان بصورت مردمی برای الگو و توسعه اخلاقی جوانان برگزار خواهد شد. 

عودتیان مدیر عامل مجموعه فرهنگی خاتم الاوصیا نیز درنخستین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی گفت: این رویداد با نام مقدس ابراهیم هادی می خواهد بگوید مدل پهلوانان ایرانی ها در دنیا با مرام از خود گذشتگی و ایثار همراه است.  

پهلوان بسیجی ابراهیم هادی از بنیانگذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب و ستاره ورزش کشتی کشور است.

او در اول اردیبهشت سال ۱۳۳۶ در محله شهید سعیدی حوالی میدان خراسان به دنیا آمد؛ ابراهیم چهارمین فرزند خانواده بود و در نوجوانی طعم تلخ یتیمی را چشید، از آنجا بود که همچون مردان بزرگ زندگی را پیش برد.

ابراهیم دوران دبستان را به مدرسه طالقانی رفت و دبیرستان را نیز در مدارس ابوریحان و کریم‌خان گذراند.

وی در سال ۵۵ توانست به دریافت دیپلم ادبی نائل شود. از همان سال‌های پایانی دبیرستان، مطالعات غیر درسی را نیز شروع کرد؛ حضور در هیئت جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر مرحوم علامه «محمدتقی جعفری» بسیار در رشد شخصیتی ابراهیم مؤثر بود.

این شهید جاویدالاثر، در دوران پیروزی انقلاب شجاعت‌های بسیاری از خود نشان داد؛ همزمان با تحصیل علم به کار در بازار تهران مشغول بود و پس از انقلاب در سازمان تربیت بدنی و بعد از آن به آموزش پرورش منتقل شد.

یکی از کارهای ابراهیم انتقال مجروحان و شهدا از منطقه به عقب جبهه بود. گاهی اوقات پیکرهای مطهر شهدا در ارتفاعات بازی‌دراز بر شانه‌های ابراهیم می‌نشست تا به دست خانواده‌هایشان برسد.

خانواده شهیدان ورزش، مدیران فرهنگی، بانوان ، پهلوانان و قهرمانان ورزش کشور از جمله حسین رضا زاده و سردار اجرلو مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی  استقلال و پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو در نخستین جشنواره جایزه اخلاق و مرام شهید پهلوان ابراهیم هادی حضور داشتند. 

در جشنواره اخلاق و مرام هادی پهلوان شهید ابراهیم هادی ۶ نفر از قهرمانان کشور پهلوان شناخته شدند و نماد یادبود شهید ابراهیم هادی را دریافت کردند. 

ورزشکاران باستانی در این مراسم به اجرای ورزش باستانی پرداخته و مورد توجه حاضران قرار گرفتند. 

جشنواره اخلاق و مرام شهید هادی در صفحات مجازی و شبکه های اجتماعی استقرار یافته و قابل دسترسی همگان خواهد بود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha