ایجاد صندوق حمایتی برای زنان سرپرست خانوار و دختران با نیازهای ویژه

تهران- ایرنا- مشاور وزیر آموزش و پرورش در حوزه امور زنان از ایجاد یک صندوق حمایتی برای زنان سرپرست خانوار و دختران با نیازهای ویژه خبر داد.

زهرا پناهی‌روا در جلسه کارگروه استانی امور بانوان در تهران اظهار داشت: یکی از مهمترین اتفاقات در حوزه امور بانوان طراحی یک چهارچوب سیاستگذاری و تدوین یک برنامه عملیاتی و اجرایی دقیق مرتبط با حوزه آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به جامعه ۵۰۰ هزار نفری زنان فرهنگی و هفت میلیونی دانش آموزان دختر در آموزش و پرورش، افزود: انتظار ما از حوزه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دولت سیزدهم؛ بالا بردن، هدفمند کردن و قانون مند کردن جایگاه مشاوران امور زنان در نهادهای مختلف به خصوص در حوزه آموزش و پرورش است به لحاظ انتظاری که زنان فرهنگی و دختران دانش آموز از ما دارند.

پناهی‌روا تصریح کرد: با وجود بیماری کرونا و محدودیت های آن، برنامه های خوبی در حوزه امور بانوان اتفاق افتاد و در حوزه دختران و زنان آموزش ها را کنسل نکردیم و با برنامه زمانبندی به مرحله اجرا درآوردیم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت آموزش و پرورش،در ادامه این نشست که با حضور سیدمجتبی هاشمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش محمد پیروزان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز و کارشناسان و رابطان بانوان، همگی از شهرستان های استان تهران در  اداره کل این آموزش و پرورش برگزار شد، اعضا حاضر به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha