زالی: طرح ممنوعیت تردد شبانه در پایتخت بی اثر است

تهران_ ایرنا_ فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران اعلام کرد: طرح ممنوعیت تردد شبانه در پایتخت اثر بخشی خود را از دست داده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا زالی عصر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: دیگر طرح ممنوعیت تردد شبانه تاثیری در کنترل بیماری و کاهش تجمعات خانوادگی ندارد و به ستاد ملی کرونا پیشنهاد می کنیم این طرح در پایتخت لغو شود.

وی افزود: شکل تردد شبانه در ۶ ماهه دوم سال تغییر پیدا می کند و ساعت های انتهایی شب خلوت تر است و ساعات ابتدایی شلوغ تر شده و از سوی دیگر محدودیت منع تردد شبانه در کاهش تجمعات خانوادگی تاثیر نداشته است.

زالی ادامه داد: این موضوع حجم کار زیادی به ناجا تحمیل کرده است و زمانی تصویب شد که واکسیناسیون در کار نبود اما امروز طرح واکسیناسیون در حال اجرا است و به همین منظور این محدودیت کاربردی ندارد.

هرگونه عادی انگاری در وضعیت حاضر خطرناک است

به گفته وی، اگر در مقطعی مثلاً آمار بستری افزایش یافت می توان به عنوان یک بسته و مقطعی آن را اعمال کرد اما اجرای مداوم آن را اثربخش نمی‌دانیم که البته حذف این طرح باید به دلیل اثر بخش نبودن آن باشد و نباید موجب عادی‌انگاری شود.

زالی خاطرنشان کرد: روند واکسیناسیون در تهران شتاب گرفته و هر گونه عادی انگاری در این شرایط بسیار خطرناک است.

وی با بیان اینکه وضعیت استان تهران نسبت به هفته های گذشته پایدار شده است، گفت: یکی از دلایل این امر مهم شتاب گرفتن واکسیناسیون است و باید این طرح با شتاب بیشتری دنبال شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha