امام جمعه جدید ساوه معرفی شد

ساوه - ایرنا - حجت الاسلام «جعفر رحیمی» با حکم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به عنوان امام جمعه جدید ساوه معرفی شد و در آیینی با حضور مدیران استانی و شهرستانی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، جلسه شورای اداری شهرستان ساوه روز دوشنبه با حضور نمایندگان ولی فقیه در استان های مرکزی و زنجان و جمعی از مدیران در سالن اجتماعات فرمانداری ساوه برگزار شد و از زحمات حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» امام جمعه سابق شهرستان تقدیر شد.

امام جمعه سابق ساوه در این جلسه، گفت: ساوه شهر من است و به مردمان و بزرگانی همچون علامه عسگری‌ها، شهید چمران‌ها افتخار می‌کنم.

حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» بیان کرد: نگاه به منصب باید مانند نگاه امیرالمومنین(ع) باشد و همانطور که ایشان برای مقام تلاش نمی‌کردند، مسئولان نیز برای دستیابی به جایگاه نباید منافع نظام و مردم را زیر پا بگذارند و در عمل شیوه حکومت علوی را پیاده کنند.

وی عنوان کرد: امروز سنگر نماز جمعه ساوه را به فردی بهتر از خود تحویل می‌دهم و امیدواریم مسئولان نیز همراهی لازم را داشته باشند زیرا نماز جمعه نماز تریبون شخص نیست بلکه نماز امامت است و هر که به ولایت اعتقاد دارد باید در آن شرکت کرد.

امام جمعه سابق ساوه گفت: امروز که دشمنان در پی پایین آوردن پرچم حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) هستند، همه باید به تبعیت از رهبری برای حراست از انقلاب و نظام تلاش کنند.

حسینی ضمن تشکر از مدیران و اصحاب رسانه ساوه بیان کرد: جریان پسماند ساوه که خیانتی به شهر بود، مدیران و خبرنگاران انقلابی برای حفظ منافع مردم مقاومت کردند.

نماز جمعه باید مظهر اتحاد در جامعه باشد

فرماندار ساوه نیز در این جلسه اظهار داشت: امروز ۲ یار دیرین انقلاب اسلامی یعنی نماینده ولی فقیه در استان زنجان که از مظهر شهید بهشتی درس‌های بسیاری را آموختند و پس از انقلاب در جهاد سازندگی منشأ خیر و برکت شدند و آیت الله دری نجف‌آبادی که عمر خود در راه انقلاب و اسلام صرف کردند در این مراسم حضور دارند.

«علی میرزایی» گفت: نماز جمعه میراث امام خمینی(ره) است و به عنوان میعادگاه و پایگاه قلب فرهنگی باید مظهر اتحاد در جامعه باشد.

وی ضمن تقدیر از زحمات ۶ ساله امام جمعه سابق ساوه، ادامه داد: در طول چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نماز جمعه بستری برای خنثی سازی استکبار و استبداد بوده  و پایگاهی برای جذب نیروهای جوان است که در حفظ و تقویت آن باید کوشا باشیم.

امام جمعه جدید ساوه معرفی شد

امام جمعه جدید ساوه نیز در این جلسه با بیان اینکه مدیران باید عبد خدا باشند، گفت: امیدواریم با همت و حمایت مردم و مسئولان ساوه ادامه دهنده مسیر انقلابی‌گری و اخلاق‌محوری باشیم.

حجت‌الاسلام «جعفر رحیمی» بیان کرد: باید مساجد را با حضور پرشور جوان‌ان احیا کنیم تا نسل جدید انقلاب نیز همچون شهدا برای حفظ نظام و اسلام گام بردارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha