سامانه نهضت ملی مسکن برای ۱۷ شهر خراسان جنوبی باز است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: سامانه ثمن (نهضت ملی مسکن) برای ۱۷ شهر خراسان جنوبی که زمین مورد نیاز در آنها تامین شده، باز است.

وحید داعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متقاضیان می‌توانند در فرصت پیش‌رو از طریق سامانه ثمن (نهضت ملی مسکن) ثبت‌نام کنند. 

وی بیان کرد: در ۱۴ شهر خراسان جنوبی هنوز زمین مورد نیاز تامین نشده است که به محض تامین زمین در این شهرها نیز سامانه برای نام‌نویسی متقاضیان باز خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: تمامی مزایای موجود در طرح جهش تولید مسکن مشمول افرادی که برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند نیز خواهد شد و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

وی افزود: از آغاز نام‌نویسی متقاضیان در سامانه ثمن (۲۸ مهر امسال) تاکنون بیش از سه هزار نفر در استان خراسان جنوبی موفق به ثبت‌نام شده‌اند. 

یکی از اولین برنامه‌های دولت سیزدهم ساخت و تحویل چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال اعلام شد و آن طور که «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی گفته است: اگر بخواهیم به برنامه زمان‌بندی که تحویل چهار میلیون واحد مسکونی تا پایان دولت سیزدهم است، برسیم باید احداث ۲ میلیون واحد مسکونی شروع شود چون ساخت مسکن یک سال و نیم تا ۲ سال طول می‌کشد. 

ثبت‌نام‌ متقاضیان مسکن در سامانه ثمن (saman.mrud.ir) طرح‌ نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه آغاز شد و به مدت یک‌ ماه تا ۲۸ آبان امسال ادامه دارد.

سامانه ثمن یک ماه پس از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رییس جمهوری، راه‌اندازی شد که براساس آن متقاضیان مسکن با رعایت چهار شرط تاهل یا سرپرست خانوار بودن، عدم مالکیت بخش خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در بخش زمین و مسکن و پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، امکان ثبت‌نام در سامانه را دارند.

متقاضی پس از ثبت‌نام نهایی می‌تواند وضعیت همه مراحل کار خود را از طریق بخش «مشاهده و پیگیری درخواست» در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی به نشانی tem.mrud.ir پیگیری کند.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان و ۳۱ شهر دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha