علاقه‌مند به گسترش همکاری‌ با بلژیک در عرصه‌های اقتصادی هستیم

تهران- ایرنا- رییس جمهوری با بیان اینکه ایران علاقمند به گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری با بلژیک است،‌ گفت: کشورهای اروپایی چه در توافق برجام و چه در مسائل دیگر نباید به نحوی عمل کنند که آمریکا احساس کند اروپا حوزه نفوذ اوست.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله سیدابراهیم رییسی روز دوشنبه پس از دریافت استوارنامه جیانمار کوریتزو سفیر جدید بلژیک با اشاره به سوابق روابط دوستانه دو کشور گفت: ایران علاقه‌مند به گسترش همکاری‌ها با بلژیک و اروپا در عرصه‌های اقتصادی و تجاری است اما نباید اجازه دهیم بیگانگان بر این روابط تاثیر بگذارند.

رییس جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهدات خود پایبند بوده است، افزود: با وجود این، کشورهای اروپایی به تعهدات خود در برجام عمل نکردند. کشورهای اروپایی چه در توافق برجام و چه در مسائل دیگر نباید به نحوی عمل کنند که آمریکا احساس کند اروپا حوزه نفوذ اوست.

رییسی خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال توسعه و تحمیل اراده ظالمانه خود در دنیا است، اما کشورهای دیگر نباید اجازه دهند یکجانبه‌گرایی و دست‌اندازی آمریکایی‌ها به مناطق مختلف در دنیا ادامه یابد.

جیانمار کوریتزو سفیر جدید بلژیک در تهران نیز در این دیدار با اشاره به سوابق دوستانه روابط بین دو کشور، گفت: امیدواریم با گسترش روابط اقتصادی، روابط بین تهران و بروکسل بیش از پیش تقویت شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha