دانش آموزان البرز در بازسازی عتبات عالیات مشارکت فعال خواهند داشت

کرج - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز اعلام کرد که دانش آموزان این استان در راستای منویات مقام معظم رهبری در امر بازسازی عتبات عالیات مشارکت فعال خواهند داشت.

فرشته فهمیده روز دوشنبه در حاشیه نشست مشترک ستاد عتبات عالیات و آموزش وپرورش استان البرز گفت : برهمین اساس تفاهمنامه مشترک بین آموزش و پرورش و ستاد عتبات عالیات استان به امضا رسید.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز با  گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهارداشت: تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات یکی از ابداعات و ابتکارات این سردار شهید بود.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف هر مسلمان شیعه حفظ و نشر معارف اهل‌بیت (ع ) است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان البرز در راستای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تقویت روحیه تربیتی و معنوی دانش آموزان در این اقدام خداپسندانه همانند گذشته درسال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مشارکت می کند.

فهمیده  بیان داشت: اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش البرز مسوولیت پیگیری و اجرای برنامه های ستاد عتبات عالیات در مدارس استان را در بخش جمع آوری نذورات ، تهیه بسته فرهنگی و انتشار محتوای تربیتی و تبلیغی برعهده دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز یادآورشد: برای عملیاتی کردن محورهای این تفاهمنامه ، کانال ویژه ستاد عتبات عالیات  استان البرز در بستر شبکه شاد  فعال می شود.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا مانع حضور دانش آموزان در مدارس شد،افزود: با این وجود کمک های دانش آموزان و فرهنگیان به ستاد عتبات عالیات همچنان ادامه دارد اما انجام فعالیت های فرهنگی و تبلیغی با حضور دانش آموزان در مدارس از تاثیرگذاری بیشتری برخورداراست.

فهمیده عنوان کرد: در شورای معاونین آموزش و پرورش البرز نیز به محورهای مهم تفاهمنامه منعقد شده بین ستاد عتبات عالیات و آموزش و پرورش استان پرداخته می شود تا بستر مناسب برای اهداف تعریف شده درآن فراهم آید.

کمک به عتبات اعتقادی - قلبی است

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز در این نشست خدمت در ستاد را افتخاری بزرگ دانست و گفت: فعالیت در این ستاد در راستای تقویت محور مقاومت است.

علی اسلامخواه با اشاره به اعتماد مردم به ستاد بازسازی عتبات عالیات، یادآورشد: کمک‌های نقدی و نذورات مردم به ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان با توجه به شرایط کرونا و مشکلات معیشتی و اقتصادی بیشتر از سال گذشته بود که این نشان از ارادت و علاقه مردم البرز به ائمه معصوم (ع) دارد.

وی تصریح کرد: جمع‌آوری نذورات و گسترش فرهنگ مرتبط با این موضوع در استان البرزنیاز به اهتمام دارد که آموزش و پرورش به دلیل جایگاه ویژه ای که دارد می تواند دراین حرکت مقدس نقش آفرینی کند.

وی یادآورشد: تکیه کردن به ائمه اطهار(ع) یکی از اعتقادات قلبی ملت ایران است که این مهم را می توان با سقوط صدام و بازشدن راه کربلا به برکت خون شهدا درساخت صحن های ائمه (ع) دید.

اسلامخواه تاکید کرد: در راستای جمع آوری کمک‌های دانش‌آموزی و فرهنگیان شماره حساب جداگانه توسط اداره‌کل آموزش و پرورش البرز وستاد بازسازی عتبات عالیات استان و یا شماره حساب ستاد عتبات عالیات استان البرزاعلام می گردد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha