نیوزیلند دومین روز از بدترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد

تهران- ایرنا - نیوزیلند با گزارش ۱۰۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا امروز ۲۵ اکتبر ، دومین روز از بالاترین ابتلای روزانه از آغاز همه گیری ویروس کرونا را در این کشور ثبت کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روزنامه « استریت تایمز » سنگاپور، امروز با ثبت ۱۰۹ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در نیوزیلند و به ویژه در « اوکلند » بزرگترین شهر این کشور به عنوان دومین روز با بالاترین رقم ابتلا از آغاز همه گیری ویروس کرونا در این کشور ثبت شد. 

با وجود اینکه « اوکلند » به مدت بیش از دو ماه قرنطینه ها و محدودیت های بسیار سختگیرانه را انجام داده بود، نتوانست در برابر سویه جهش یافته دلتای ویروس کرونا پیروز شود. 

آخر هفته اولین گزارش ابتلا به ویروس کرونا در منطقه « سوث آیلند » که در یک سال اخیر منطقه بدون ویروس بود، گزارش شد. 

جهش در ابتلا به ویروس کرونا، « جاسیندا آردرن » نخست وزیر این کشور را مجبور کرد تا استراتژی حذف ویروس را رها کند و به سیاست " زندگی با ویروس " تغییر جهت دهد. مقامات بهداشتی در نیوزیلند همچنین هشدار دادند تا زمانی که واکسیناسیون تسریع نشود امکان پیک های دیگری نیز در این کشور وجود دارد. 

تا امروز ۷۱ درصد افراد واجد شرایط در نیوزیلند به طور کامل واکسینه شدند. هفته گذشته جاسیندا آردرن اعلام کرد اقدامات محدودیتی و بازگشایی ها و مجوز آزادی های بیشتر تنها زمانی داده می شود که ۹۰ درصد افراد واجد شرایط در این کشور به طور کامل واکسینه شده باشند. 

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در نیوزیلند  از آغاز همه گیری به ۲ هزار و ۶۸۱ نفر رسیده است و در این میان ۲۸ نفر نیز جان خود را از دست دادند. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha