برخی کارکنان آبفا کرمان خواهان جلوگیری از تغییر وضعیت استخدام خود شدند

کرمان - ایرنا - شماری از کارکنان قراردادی آبفا استان کرمان روز دوشنبه با حضور مقابل استانداری خواهان جلوگیری از تغییر وضعیت استخدامی و کاری خود و انتقال به بخش خصوصی و پیمانکاری شدند.

به گزارش ایرنا این افراد که تعدادشان حدود ۴۰ نفر برآورد شد خود را نیروهای قراردادی (کارگری قراردادی) بخش آبفاروستایی سابق خواندند و گفتند که پس از ادغام با آبفا شهری دچار مشکلاتی شده اند و شرکت آب و فاضلاب استان قصد دارد ادامه وضعیت استخدامی و کاری آنان را از طریق برون سپاری به بخش های خصوصی پیمانکاری تغییر وضعیت دهد.

این افراد که برخی از آنان می گفتند در آستانه بازنشستگی قرار دارند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اصلی ترین مطالبه خود را جلوگیری از انتقالشان به شرکت های پیمانکاری و ادامه فعالیت تا زمان بازنشستگی در زیرمجموعه شرکت آب و فاضلاب استان کرمان خواندند.

محمد مصدق یکی از تجمع کنندگان گفت: ما جزو نیروهایی هستیم که بعد از ادغام جهاد سازندگی و از ابتدای تشکیل شرکت آب و فاضلاب روستایی در مجموعه فعالیت داشته ایم اما سال گذشته آب و فاضلاب روستایی و آب و فاضلاب شهری ادغام شدند و اکنون مسئولان می خواهند ما را از بدنه آب و فاضلاب جدا و کارها را برون سپاری کنند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در سراسر کشور همکاران در حال تغییر وضعیت و ارتقای شغلی هستند اما مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان در حال حاضر تصمیم دارد نیروهایی از قبیل ما را به بخش خصوصی منتقل کند.

یکی دیگر از این افراد که خود را گروهی معرفی کرد نیز اظهارداشت: برخی از نیروها ۲۰ سال به بالا سابقه فعالیت دارند و درصورت جدا شدن از بدنه شرکت آبفا دچار مشکلات دیگری از جمله کاهش مزایا و حقوق خواهیم شد.

علی ابراهیمی یکی دیگر از این افراد نیز با نشان دادن پرونده ایثارگری خود به خبرنگار ایرنا مدعی شد: افرادی از بین ما هستند که پرونده ایثارگری دارند اما مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان اظهار می دارند شرایط ایثارگری به آنان تعلق نمی گیرد.

احمد ملک آبادی شهروند دیگری که می گوید ۲۸ سال سابقه فعالیت در آب و فاضلاب روستایی کرمان دارد اظهارداشت: از نظر ما اینکه فعالیت ما به شرکت خصوصی برون سپاری شود بی عدالتی است.

وی همچنین مدعی شد که دستمزد و مزایای کارکنان بخش آبفا شهری بیشتر از کارکنانی است که قبلا در آبفا روستایی کار می کرده اند.

این افراد در بیلبوردی خطاب به استاندار کرمان نوشته بودند: اکنون که در سراسر کشور به دستور رئیس جمهوری محترم در وزارتخانه ها، ادارات و شرکت های تابعه به علت حذف شرکت های صوری تمامی پرسنل آنها در حال تبدیل شدن به وضعیت دائم و رسمی هستند ولی آب و فاضلاب استان شریف کریمان قصد تبدیل وضعیت رو به عقب از قرارداد مستقیم را به قرارداد حجمی شرکتی دارد، خواهشمند است نگذارید حق و حقوق کارگران ۲۰ تا ۲۹ سال سابقه خدمتی ضایع شود.

خبرنگار ایرنا برای اطلاع از کم و کیف موضوع، جزییات قرارداد و نوع فعالیت، شرایط کاری آنان، شرایط شرکت آبفا و نیز دریافت پاسخ مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با محمد طاهری مدیرعامل این شرکت تماس تلفنی برقرار کرد تا توضیحات وی را کسب کند که وی تاکید داشت به صورت تلفنی مصاحبه نمی کند. طاهری البته اعلام کرد که روز چهارشنبه هفته جاری به صورت حضوری پاسخگوی خبرنگار ایرنا برای انجام مصاحبه خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha