دبیر: ملی‌پوشان می‌توانند نسلی استثنایی کشتی ایران باشند

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کشتی در دیدار با رییس بنیاد مستضعفان گفت: کشتی‌گیران ما بی‌نظیر هستند و می‌توانند نسلی استثنایی برای این ورزش باشند.

به گزارش ایرنا، «پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی امروز (دوشنبه) با حضور در محل فدراسیون کشتی با مدال‌آوران رقابت‌های جهانی نروژ دیدار و گفت و گو کرد.

پیش از این دیدار فتاح به همراه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی بازدیدی را از محل کمپ تیم‌های ملی کشتی شهید حاج «قاسم سلیمانی» و خانه‌های کشتی شهید «ابراهیم هادی» و شهید «مصطفی صدرزاده» بعمل آورد.

در ادامه جلسه فتاح با مدال‌آوران کشتی برگزار شد که «علیرضا دبیر» در ابتدای این جلسه گفت: مهندس فتاح از رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس هستند. او در هر جایی که لازم بود به ما لطف داشتند و کمک کردند و خودشان نیز کشتی را دوست دارند و نتایج آن را پیگیری می‌کنند.

وی یادآور شد: قبل از این که به فدراسیون کشتی بیایم از او مشورت گرفتم و با توجه به شناخت کاملی که دارد نکاتی را به بنده گوشزد کرد.

رییس فدراسیون کشتی همچنین گفت: نتایج مسابقات جهانی نروژ با کسب ۱۳ مدال عالی بود و قبل از آن، این تعداد مدال نگرفته بودیم و یکی از نکات هم این بود که حسن یزدانی به مدت ۷ سال پیاپی مدال‌آوری کرده است.

وی در مورد کشتی فرنگی گفت: پس از افتخارآفرینی در المپیک لندن با کسب ۳ مدال طلا، محمد بنا بار دیگر در رقابت‌های نروژ با کسب ۴ مدال طلا درخشید و این در حالی بود که او تیم یازدهم جهان را تحویل گرفته بودند و به نظرم این دومین نسل استثنایی کشتی فرنگی است.

دبیر در مورد کشتی آزاد گفت: در کشتی آزاد نیز ۲ نسل استثنایی در دهه ۱۹۶۰ میلادی با حضور قهرمانان بزرگی همچون جهان پهلوان غلامرضا تختی، امامعلی حبیبی، عبدالله موحد و ... داشتیم و در دهه ۷۰ شمسی نیز کشتی‌گیران کشورمان بسیار خوب بودند. اما من به این کشتی‌گیران اعتقاد دارم و این نفرات باید نسل سوم استثنایی تیم ملی کشتی آزاد باشند که از ۲ نسل قبلی نیز بهتر کار کنند. اعتقاد دارم که هر یک از قهرمانان باید برای خود یک سردار باشند و در جامعه مطرح شوند و در آینده نیز به مدارج بالا همچون وزارت و نمایندگی برسند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کشتی‌گیران مازندرانی و تمامی کشتی‌گیران حاضر در اردو نفراتی بی‌نظیر چه از بُعد اخلاقی و از چه بُعد قهرمانی هستند.

«پرویز فتاح» رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیز گفت: روز گذشته میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) بود و این دو میلاد را تبریک می‌گویم. اگر پیرو واقعی ایشان باشیم و اخلاقمان نیکو و مانند ایشان ساده زیست و مردمی باشیم در آن دنیا نیز با ایشان محشور می‌شویم و این اخلاق خوب و پهلوانی در کشتی‌‍گیران نیز وجود دارد که نمونه آن مرحوم جهان پهلوان تختی بود که به جوانمردی و پهلوانی مشهور بود و همین مورد هم بود که در قلب مردم جای گرفت و این موارد است که در تاریخ می‌ماند.

وی خطاب به ملی‌پوشان کشتی آزاد و فرنگی گفت: کشتی‌های شما را دنبال می‌کردم و از این موضوع که وقتی حریفتان شکست می‌خورد به آن دلداری می‌دادید یا دستش را می‌گرفتید و از تشک بلند می‌کردید بسیار خوشحال شدم، این منش پهلوانی را از دست ندهید که انسان را به مقامات بالا می‌رساند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: شکست و پیروزی می‌آید و می‌رود، آنچه می‌ماند اخلاق و بزرگواری است و اگر شما می‌خواهید جاودانه شوید به اخلاقیات پایبند باشید. غرور پیروزی انسان را زمین می‌زند و نباید مغرور شوید و اگر انسان طغیان کند و خودش را بزرگ ببیند رحم و مروت و مردانگی از بین می‌رود. هر قدر به مکتب و دین خود نگاه می‌کنیم اخلاقیات را می‌بینیم و آن چیزی که مولای ما علی (ع) را در تاریخ جاودانه کرد دستگیری از نیازمندان و رسیدگی به یتیمان و اخلاق بود و ما باید به این نکات توجه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: وقتی پیروز می‌شوید مردم شاد می‌شوند و پیروزی‌های شما هیجان زیادی دارد و شادی و خوشحالی درونی و قلبی را به مردم می‌دهد که در این شرایط سخت کرونا و تنگناهای اقتصادی واقعا به آن نیاز دارند. این خوشحالی ملی یک دارو برای مردم است و خدا به شما خیر بدهد که کار بزرگی کردید و دل میلیون‌ها نفر را شاد کردید.

فتاح در پایان خطاب به مدال‌آوران جهانی نروژ گفت: یک هدیه برای شما در نظر گرفتم و آن سفر به کربلا همراه با پدر و مادرتان است، امیدوارم که در آنجا با امام حسین (ع) بیعت کنید و از حضرت ابالفضل (ع) پهلوان پهلوانان عالم نیز دست مدد و یاری بگیرید تا در ادامه راه نیز همچنان موفق باشید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha