مرحله کشوری نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در فارس آغاز شد

شیراز-ایرنا-روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای فارس اعلام کرد:مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در دو رشته فناوری طراحی گرافیک و راهکار های نرم افزاری برای تجارت، سوم آبان ماه در فارس آغاز شد. 

این روابط عمومی در مطلب ارسالی دوشنبه افزود:سی و پنج شرکت کننده زیر بیست و دو سال که منتخبین استان های کشور در دو رشته فوق هستند رقابت سه روزه خود را برای کسب مقام های برتر کشور در شیراز آغاز کردند. 
مراسم افتتاح این مسابقات صبح امروز با حضور نخبگان مهارتی، داوران ملی مسابقات و مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در محل مرکز تکنولوژی اطلاعات شیراز برگزار شد. 

حشمت کوشکی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس در آیین افتتاح این رقابت‌ها گفت: همکاران ما در استان فارس با وجود محدودیت های مالی و محدودیت های بوجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا در چند روز گذشته به صورت شبانه روزی تلاش کرده اند تا استان فارس مانند سنوات گذشته بتواند میزبان خوبی برای نخبگان مهارتی و داوران باشد.
 وی بیان داشت: نخبگان مهارتی آینده سازان این مرز و بوم هستند که می توانند با ذهنی خلاق و استفاده از مهارت و دانش و همچنین تلاش و سخت کوشی زمینه رشد و بالندگی کشور را فراهم آورند.
غلامرضا راز، معاون دفتر مسابقات ملی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در این مراسم گفت: این دوره از مسابقات بر اساس استانداردهای جهانی و همچنین آخرین تغییرات صورت پذیرفته در شرح فنی مسابقات جهانی برگزار می شود و سیستم طراحی سوال، فرم های ارزشیابی و نحوه داوری این مسابقات کاملا منطبق بر مسابقات جهانی مهارت است.

 نفرات برتر کشور در رشته های مختلف به مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ شانگهای چین اعزام خواهند شد. 

محل برگزاری رقابت های حرفه طراحی گرافیک آموزشگاه فنی و حرفه ای نگاه و محل برگزاری حرفه راهکارهای نرم افزاری برای تجارت مرکز تکنولوژی اطلاعات شیراز است و این مسابقات به مدت سه روز تا پنجم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha