خراسان رضوی رتبه نخست جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت کشور را دارد

مشهد- ایرنا- مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: بیمه سلامت خراسان رضوی هم اکنون رتبه نخست جمعیت تحت پوشش بیمه شدگان کشور را به خود اختصاص داده است.

دکتر علیرضا رمزی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بیمه سلامت افزود: در حال حاضر سه میلیون و ۶۸۵ هزار و ۴۹۰ نفر در استان خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که ۵۸ درصد کل جمعیت استان را شامل می شوند.
وی اضافه کرد: از این تعداد افزون بر یک میلیون و ۸۰۱ نفر زیر پوشش صندوق بیمه روستایی و حدود یک میلیون و ۲۷۶ نفر زیر پوشش صندوق بیمه سلامت همگانی رایگان قرار دارند و بقیه بیمه شدگان در قالب صندوق بیمه کارمندی، ایرانیان و سایر اقشار، خدمات دریافت می کنند.


مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی با اشاره به برنامه ها و دستاوردهای سازمان بیمه سلامت در جهت ارتقای خدمات دهی به بیماران گفت: بستر سازی برای دریافت و ارائه خدمات به صورت الکترونیکی، حذف دفترچه های کاغذی، حرکت به سمت مسیر نظام ارجاع و پزشک خانواده و ایجاد سامانه های غیر حضوری از جمله برنامه های  در حال اجراست.
رمزی افزود: تبادل الکترونیک اسناد بستری در خراسان رضوی از سال ۱۳۹۸ آغاز شده است و هم اکنون ۶۷ بیمارستان و ۱۱ مرکز جراحی محدود در این استان اسناد خود را به صورت تبادل الکترونیک ارسال می کنند.
وی به تولید نسخه الکترونیک در اداره کل بیمه سلامت با همکاری جامعه پزشکی از خردادماه پارسال اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون ۵۵ درصد از کل نسخ پزشکی در استان الکترونیکی صادر می شود که این رقم در مهرماه سال ۹۹، پنج درصد بود.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت:نسخه نویسی تمام الکترونیک در مراکز تشخیص و درمانی زیر پوشش بیمه سلامت خراسان رضوی طی این مدت از هشت به ۶۴ درصد افزایش یافته است.
رمزی با اشاره به افزایش هزینه های بیمه سلامت همگام با شیوع ویروس کرونا افزود: هزینه های پوشش داروی رمدسیویر، ویژه درمان کرونا در سطح استان ماهانه بیش از هفت میلیارد تومان است.
وی اضافه کرد: با افزایش ۳۰۰ تخت جدید بیمارستانی از عادی به آی.سی.یو طی دوران شیوع کرونا در استان خراسان رضوی ماهانه ۱۰ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان  هزینه برای بیمه سلامت در بردارد.
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: هزینه درمان بیمه شدگان سلامت خراسان رضوی از ابتدای امسال تاکنون مبلغ ۱۳۹ میلیارد تومان در ماه بوده است که افزون بر ۱۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از این میزان برای بیماران کرونایی هزینه شده است.
رمزی از به روز شدن مطالبات موسسات طرف قرارداد در استان خراسان رضوی خبر داد و افزود: در سال ۱۴۰۰ بابت مطالبات موسسات درمانی طرف قرارداد بالغ بر یک هزار و ۲۸۹ میلیارد تومان جذب اعتبار در استان صورت گرفته است  که بابت مطالبات مراکز درمانی در سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ پرداخت شده است.

وی ادامه داد: با پرداخت این مبالغ، هم اکنون کل مطلبات موسسات دانشگاهی و غیر دانشگاهی سال ۱۳۹۹ و همچنین مطالبات نسخ غیر الکترونیکی موسسات طرف قرارداد غیر دانشگاهی در بخشهای بستری، دیالیزی و شیمی درمانی تا تیرماه ۱۴۰۰ و سایر موسسات تا خردادماه امسال تسویه و پرداخت شده است.

سوم تا نهم آبان ماه همزمان با تصویب قانون بیمه همگانی در سوم آبان ماه سال ۱۳۷۳، هفته بیمه سلامت در کشور نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha