شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۳۰ آذر تمدید شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی با اشاره به استقبال علاقه‌مندان از یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: این جشنواره برای شرکت علاقه‌مندان به کتابخوانی تا ۳۰ آذر تمدید شد.

شهرام خدایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۲ هزار نفر از این استان در این جشنواره ثبت نام کرده اند، افزود: شورای سیاستگذاری این جشنواره به علت شرایط بیماری کرونا در جامعه، درخواست‌های متقاضیان و مجریان شهرستانی و بازگشایی کتابخانه‌ها، مدارس و سایر موارد تصمیم به تمدید مهلت این جشنواره گرفت.

وی اظهار کرد: یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) و بخش ویژه حضرت مهدی(عج)  از ۲۲ خرداد امسال همزمان با آغاز دهه کرامت فراخوان شرکت داده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی گفت: در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته‌های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهار گزینه‌ای و داستانک نویسی، رشته‌های شعرسرایی، پویش «برای امام زمانم» و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران ۲ بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شده است.

خدایی ادامه داد: این جشنواره در ۲ بخش فردی و خانوادگی برگزار می شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، به صورت فردی یا خانوادگی از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir در آن شرکت کنند.

وی یادآوری کرد: در بخش فردی،  افراد علاقه‌مند می‌توانند متناسب با رده سنی خود و در بخش «خانوادگی» نیز اعضای خانواده‌ می‌توانند متناسب با رده سنی خود با مطالعه کتاب‌ها، به بخش خانوادگی سایت مراجعه کرده و در هر یک از رشته‌های مسابقه شرکت کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی گفت: به دلیل شیوع اپیدمی کرونا و برای حفظ سلامتی علاقمندان، یازدهمین دوره جشنواره به صورت کامل در بستر الکترونیک برگزار می‌شود.

خدایی افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره در ۲ سطح ملی و شهرستانی برگزار می شود و برگزیدگان با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی در بخش‌های مختلف کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال، خانوادگی و بخش‌های ویژه فعالیت‌های جنبی تجلیل می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha