۱۲۵ شرکت سرمایه گذاری در رویداد آیفیکس ۲۰۲۱ کیش حضور دارند

کیش - ایرنا - مدیر اجرایی رویداد آیفیکس ۲۰۲۱ گفت: ۱۲۵ شرکت سرمایه گذاری و دانش بنیان در نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت،گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی موسوم به آیفیکس ۲۰۲۱ در کیش حضور دارند.

آریا حمیدیان روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: معرفی و جذب سرمایه های گذاری های مختلف در پروژه های حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی موجود در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی از جمله اهداف برگزاری رویداد آیفیکس ۲۰۲۱ در کیش است.

وی اضافه کرد: این رویداد در ۲ بخش نمایشگاهی و همایشی برگزاری می شود که در بخش نمایشگاه ۱۲۵ شرکت فعال و دارای زمینه توسعه در حوزه های حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر حضور دارند و در بخش همایشی نیز ۱۶ پنل تخصصی برنامه ریزی شده است.

حمیدیان با بیان اینکه به علت تحریم های یکجانبه علی جمهوری اسلامی ضرورت شرکت های دانش بنیان در فعالیت مرتبط این رویداد در مناطقه آزاد ۲ چندان شده است یادآور شد: به منظور تقویت و زمینه سازی بیشتر حضور این شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر، ۴۵ مورد از ۱۲۵ شرکت حاضر در این رویداد شرکت های دانش بنیان هستند.

مدیر اجرایی رویداد آیفیکش ۲۰۲۱ گفت: هدف اصلی برگزاری این رویداد جمع‌آوری اکوسیستم توسعه این حوزه شامل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به عنوان متولی، وزارت نفت و شرکت های تابعه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی کنار هم برای طرح مسائل، مشکلات، مزیت ها، فرصت ها و گام برداشتن در مسیر توسعه است.

وی افزود: تامین مالی این بخش از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است که در این راستا تفاهم نامه و اسناد همکاری بین شرکت های مختلف خصوصی و دولتی، بانک و منابع مالی، سرمایه گذاران بخش خصوصی به امضا خواهد رسید.

وی یادآور شد: این رویداد به دلیل اینکه بخش عمده ای از طرح های کلان حوزه انرژی کشور در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی به ویژه مناطق جنوب کشور احداث و توسعه یافته و تاکید سیاست های کلان نظام برای بحث توسعه با راهبری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.

این رویداد عصر امروز با حضور سعید محمد مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، مدیران عامل برخی سازمان های مناطق آزاد کشور، مدیرعامل بانک صادرات و نمایندگان وزارت اقتصاد و دارایی و نفت، سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر گشایش می یابد.

منطقه آزاد تجاری کیش به عنوان میزبان و هاب پشتیانی نفت و گاز، منطقه آزاد قشم به عنوان هاب سوم پتروشیمی ایران، منطقه آزاد تجاری چابهار به واسطه سواحل مکران و طرح های پتروشیمیایی، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و شرکت های پیمانکاران و تولید کنندگان تجهیزات خاص شرکت حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر از جمله شرکت کنندگان این رویداد هستند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، بانک صادرات ایران، انجمن استصنا، اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران، پارک علم و فناوری پردیس، سازمان منطقه آزاد قشم، پالایشگاه نفت آناهیتا، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سازمان منطقه آزاد چابهار، گروه گسترش انرژی پاسارگاد از جمله برگزار کنندگان این پنل ها هستند.

بخش نمایشگاهی رویداد آیفیکس ۲۰۲۱ کیش به مدت سه روز از امروز دوشنبه سوم تا چهارشنبه پنجم آبان از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل نمایشگاه های بین المللی این جزیره دایر است.

بخش همایشی نیز در همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ و ۳۰ در سالن های ابن سینا، رازی، خوارزمی، ملاصدرا مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha