فرمانداری سمنان مانع مداخله غیرقانونی در موضوع خیابان امام(ره) شود

سمنان- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: فرمانداری به عنوان مرجع قانونی تصمیم‌گیرنده در مورد پیاده‌راه امام خمینی(ره) این شهر، از هر گونه مداخلات غیرقانونی جلوگیری کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی دادگستری کل استان سمنان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان از دستور تشکیل سریع جلسه شورای ترافیک شهرستان سمنان مبنی بر جلوگیری از احتمال تضیع اموال دولتی و عمومی و از بین رفتن بیت المال خبر داد.

خیابان امام خمینی(ره) سمنان در بافت جنوبی شهر قرار دارد و در دل خود بناهای تاریخی و ارزشمندی را جای داده است و بنا به تصویب شورای پنجم شهر سمنان به منظور حفظ و حراست از این بخش تاریخی شهر و ایجاد جذابیت های بصری، به پیاده‌راه تبدیل و از ورود خودروها به آن جلوگیری شد.

اما به تازگی با تصمیم یکی از عوامل شورای شهر ششم سمنان بازگشایی شد که با اعتراض مردمی با موضوع عبور از قانون و تضییع اموال عمومی همراه شد.

گزارش کامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در این مورد را اینجا بخوانید.

محمدشریف ابراهیمی افزود: در ادامه ورود این دادستانی درخصوص رسیدگی به اعتراضات مردمی مبنی بر تصمیم خارج از چارچوب عوامل شورای شهر سمنان، مبنی بر بازگشایی خیابان امام(ره) برای تردد کلیه وسایل نقلیه شخصی، این دادستانی مرجع قانونی تصمیم‍‌گیرنده در این موضوع را فرمانداری شهرستان سمنان می داند.

وی خاطر نشان کرد: در مکاتبه با سرپرست فرمانداری شهرستان سمنان تصریح شده است از آنجایی که شورای ترافیک شهرستان سمنان سابقاً مجوز تردد خودروهای حمل و نقل عمومی را در خیابان امام(ره) سمنان صادر نموده است ، ولیکن تصمیم جدید عوامل شورای شهر سمنان احتمال از بین رفتن بیت‌المال و تضیع اموال دولتی و عمومی را متصور می نماید.

مدعی العموم مرکز استان سمنان در مکاتبه خویش آورده است: از آنجایی که مرجع قانونی تصمیم گیرنده در خصوص تردد وسایل نقلیه در آن خیابان فرمانداری سمنان می باشد و باتوجه به شرایط فعلی که زیرساخت لازم جهت عبور ومرور وسایل نقلیه شخصی در خیابان امام(ره) سمنان وجود ندارد و ضرورت تصمیمات کارشناسی مطروحه در شورای ترافیک شهرستان سمنان را می طلبد ، شایسته است شورای ترافیک شهرستان سمنان سریعاً تشکیل جلسه دهد تا مصوبات قانونی آن دستگاه اجرایی گردد.

دادستان مرکز استان سمنان تاکید کرد: تا آن فرمانداری از مداخله سایر عوامل و نهادهایی که اقدامات آنان فاقد وجاهت قانونی است جلوگیری نموده و نتیجه تصمیمات اتخاذ شده را به دادستانی گزارش نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha