استرالیایی‌ها فیلمی مشترک با سینمای ایران را به اسکار معرفی کردند

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» محصول مشترک افغانستان، استرالیا، هلند و ایران به عنوان نماینده سینمای استرالیا به اسکار می‌رود.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی وقت چیغ انار به نویسندگی و کارگردانی گراناز موسوی، به عنوان نماینده‌ سینمای استرالیا برای رقابت در بخش غیر انگلیسی زبان به عنوان نماینده‌ سینمای کشور استرالیا به آکادمی اسکار معرفی شد. 

نود و چهارمین دوره‌ اسکار در ۲۷ مارس ۲۰۲۲ میلادی مطابق با ۷ فروردین ۱۴۰۱ خورشیدی، همانند ادوار پیش از فراگیری جهانی (پاندمی) کرونا برگزار می‌شود. 

فیلم سینمایی وقت چیغ انار که به تهیه‌کنندگی مشترک بهیر وردک، گراناز موسوی، کریستین ویلیامز و مرضیه وفامهر سال گذشته در کابل فیلمبرداری شده، محصول مشترک افغانستان، استرالیا، هلند و ایران به شمار می‌رود.

با توجه به تحولات سیاسی اخیر در کشور افغانستان و قوانین سرسختانه‌ وضع شده‌ توسط طالبان، فعلا فیلم سینمایی وقت چیغ انار یکی از آخرین آثار سینمایی خواهد بود که در کشور افغانستان تولید شده است.

این فیلم تاکنون در جشنواره‌ها و رویدادهای معتبر بین‌المللی بسیاری چون سیدنی، سائوپائولو و توکیو حضور داشته است. این فیلم همچنین به تازگی به عنوان نامزدِ بهترین فیلم در بخش کودک و جوانِ جایزه‌ی آسیاپاسیفیک انتخاب شده است.

عرفات فیض، الهام ایازی، اندرو کوییلتی، مرحوم حشمت‌الله فنایی، سعیده سادات، فرشته عالمی، امیرشاه تلاش، ذبیح غیاث، زیشان‌خان تلاش, مدینه نیازی بازیگران این فیلم سینمایی هستند، همچنین حسیبا ابراهیمی نیز در این فیلم حضوری افتخاری دارد.

یکی از نکات قابل توجه این فیلم سینمایی حضور حسین علیزاده، آهنگساز و نوازنده‌ شهیر ایرانی در کنار دیگر عوامل است؛ او ساخت موسیقی وقت چیغ انار را برعهده داشته است.

پخش بین المللی فیلم وقت چیغ انار بر عهده‌ محمد اطبایی (مستقل‌های ایران) است. چیغ نوعی حصیر است که اطراف سیاه چادرهای عشایر کشیده می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha