هوای سرد پاییزی همدان را فرا می‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با کاهش بیشینه و کمینه دما، هوای سرد پاییزی تا پایان هفته جاری در استان ماندگار است.

«محمد حسن باقری شکیب» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، وزش باد و سردی نسبی دمای هوا پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: در این مدت افزایش نسبی سرعت وزش باد در ساعت های میانی روز به خصوص در مناطق بادخیز استان همدان پیش بینی می شود. 

به گفته باقری شکیب، از فردا(یکشنبه) در پی افزایش رطوبت هوا، میزان حجم ابرها در آسمان استان افزایش می یابد.

وی ادامه داد: دمای کمینه هوای بیشتر نقاط استان همدان تا چهار روز آینده به کمتر از صفر درجه سانتیگراد کاهش می یابد و موجب سرد شدن نسبی دمای هوا در منطقه می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوای همدان یک درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای شهر ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، اسدآباد با ۲۱ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود و قهاوند و بهار با ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهرهای استان بودند.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha