انتخابی‌های جذاب در کاراته؛ طلایی المپیک هم روی تاتامی می‌رود

تهران- ایرنا- انتخابی تیم ملی کاراته جهت حضور در مسابقات جهانی امارات روز هشتم آبان‌ماه برگزار می‌شود. در این انتخابی، «سجاد گنج‌زاده» ملی‌پوش طلایی ایران در المپیک توکیو هم روی تاتامی می‌رود.

به گزارش ایرنا؛ مسابقات جهانی کاراته در سال ۲۰۲۱ طی روزهای ۲۵ تا ۳۰ آبان به میزبانی دبی در کشور امارات برگزار می‌شود.

تیم ایران در ۲ بخش مردان و زنان در این رویداد مهم حضور خواهد یافت تا بتواند عملکرد خوب سال‌های اخیرش را تداوم بخشد.

بر این اساس، پیش از این انتخابی وزن ۷۵ کیلوگرم برگزار شد و «علی‌اصغر آسیابری» جواز حضور در جهانی را کسب کرد تا جانشین «بهمن عسگری» قهرمان جهان شود که به دلیل دوپینگ، محروم است.

اما در سایر اوزان نیز انتخابی برگزار می‌شود و حتی «سجاد گنج‌زاده» کاراته‌کا طلایی ایران در المپیک هم روی تاتامی خواهد رفت. گنج‌زاده که هنوز از ناحیه دست آسیب دارد با رفتار حرفه‌ای خود حضور در انتخابی را پذیرفته است.

مسابقات انتخابی تیم مردان به دلیل ابتلای «امیر مهدی‌زاده» و «کیوان بابان»‌ به کرونا با تعویق چند روزه مواجه شد و هشتم آبان‌ماه برگزار می‌شود. اکنون مهدی‌زاده و بابان دوران قرنطینه را پشت سرگذاشته و بهبودی خود را به دست آورده‌اند و مشکلی برای حضور در انتخابی ندارند.

انتخابی‌ها روز هشتم آبان‌ماه در سالن کبکانیان و در ۲ نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود و چهره‌های مطرح کاراته ایران در آن حضور دارند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم، «مجید حسن‌نیا» که کوله‌باری از مدال‌های آسیایی را در کارنامه دارد به مصاف علی مسکین و سینا جلیلیان می‌رود.

در وزن ۶۷ کیلوگرم، امیر مهدی‌زاده قهرمان جهان و آسیا که نتوانست مسافر المپیک توکیو شود برای رسیدن به مسابقات جهانی باید با مرتضی نعمتی، امیر میرزایی و سیدعلی کریمی روی تاتامی برود.

در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم، ذبیح‌الله پورشیب کاپیتان تیم ملی ایران که با بدشانسی و قوانین عجیب فدراسیون جهانی حضور در المپیک را از دست داد، باید با کیوان بابان و مهدی خدابخشی مصاف دهد. پورشیب به تازگی عنوان گرندوینر این وزن جهان در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را از آن خود کرده است.

در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم، سجاد گنج‌زاده طلایی المپیک و مرد پرافتخار کاراته ایران برای رسیدن به جهانی امارات باید با صالح اباذری کاراته‌کا توانمند کشورمان مبارزه کند.

با این اوصاف باید در انتظار مبارزاتی جذاب باشیم که سطح فنی آن دست کمی از مسابقات جهانی ندارد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha