۸۵ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال بهبهان واکسینه شدند

اهواز - ایرنا - سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت: تاکنون ۸۵ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال این شهرستان در مقابل کرونا واکسینه شدند.

دکتر رمضان احدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۷۳ درصد از جمعیت دانش آموزی ۱۲ تا ۱۸ سال بهبهان نیز واکسینه شدند اگرچه این آمار در برخی از شهرهای تحت پوشش این دانشکده بیشتر است.

وی با اشاره به روند کاهشی بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان افزود: اکنون چهار بیمار کرونایی در بیمارستان های بهبهان بستری بوده و تحت مراقبت هستند. با توجه به استقبال خوب مردم از واکسیناسیون، آمار مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی این شهرستان بسیار پایین آمده است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت: ۸۶ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال دُز اول و ۵۶ درصد هر ۲ دُز واکسن را دریافت کرده اند البته میزان واکسیناسیون در بعضی شهرهای تابعه دانشکده علوم پزشکی بهبهان بالای ۹۰ درصد است. 

وی افزود: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در بهبهان و نقاط تحت پوشش این دانشکده بین ۷۰ تا ۸۰ درصد بوده و در این زمینه عملکرد خوبی داریم. یکی از اولویت های ما توجه به طرح شهید سلیمانی است و در این راستا فعالیت های خوبی در شهرستان بهبهان صورت گرفته است. 

احدی گفت: تمام اداره های این شهرستان بر اساس سامانه سیب لیست بندی شده اند و تاکنون بیش از ۹۰ درصد کارکنان اداره های بهبهان واکسینه شده اند. کارمندان واکسن نزده یا بیمار بوده و یا مشکل خاصی داشتند.

در حال حاضر بهبهان و ۱۲ شهرستان دیگر خوزستان در وضعیت زرد، ۱۲ شهرستان آبی و ۲ شهرستان نارنجی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha