هواشناسی مازندران در باره احتمال آبگرفتگی معابر عمومی هشدار داد

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران با پیش‌بینی ورود سامانه جدید بارشی جدید به استان از دوشنبه شب ، نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق مختلف این استان هشدار داد.

به گزارش ایرنا، هواشناسی مازندران روز دوشنبه با اعلام هشدار سطح نارنجی ، اعلام خطر کرد که سامانه جدید بارشی که مناطق مختلف استان بویژه مناطق ساحلی ، جلگه‌ای و دامنه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، علاوه بر احتمال آبگرفتگی معابر عمومی ، باعث بالا آمدن آب رودخانه‌ها می شود و در ارتفاعات و محورهای کوهستانی نیز به علت مه آلودگی ، دید رانندگان را بشدت کاهش خواهد داد و خطر ریزش سنگ را هم به همراه خواهد داشت.

طبق این پیش بینی ، با شکل گیری و تقویت جریانات سرد و مرطوب شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو، هوای مازندران از فردا سه‌شنبه تا اواخر وقت روز چهارشنبه علاوه بر بارش باران که گاهی به صورت رگباری خواهد بود ، با وزش باد شدید موقتی و وقوع رعد و برق همراه می شود که نتیجه آن کاهش دمای هوا تا ۶ درجه سانتی گراد در مناطق ساحلی و جلگه‌ای و تا ۱۲ درجه هم در ارتفاعات و مناطق کوهستانی است.

هواشناسی مازندران در اخطاریه خود ضمن تاکید بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی نسبت به پاکسازی کانال‌های هدایت آب‌های سطحی در شهرها، مقاوم ‏سازی سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها ، از شهروندان نیز خواست هنگام تردد جاده‌ای جوانب احتیاط را رعایت کنند.

در این اخطاریه همچنین علاوه بر توصیه به کوهنوردان برای خودداری از صعود به ارتفاعات، از کشاورزان و دامداران خواست شده است نسبت به برداشت شالی رسیده کشت دوم، آماده سازی سامانه گرمایشی واحدهای گلخانه‌ای، دامداری و مرغداری‌ها نیز اقدام کنند.

پیش از این نیز هواشناسی مازندران برای فعالیت های دریایی در استان از روز دوشنبه هشدار سطح قرمز صادر کرده بود که به معنای ممنوعیت هرگونه فعالیت در دریا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha