۸۰۰ محقق فناوری نانو از حمایت‌های تشویقی معاونت علمی بهره‌مند شدند

تهران- ایرنا- ۸۰۰ محقق و پژوهشگر حوزه نانو طی یک سال گذشته از خدمات حمایتی و تشویقی ستاد توسعه فناوری‌های نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار شدند.

به گزارش روز دوشنبه گروه آموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس آمارهای موجود پرداخت حمایت‌های تشویقی طی یک سال گذشته به یک هزار و ۴۸۰ مقاله، حدود ۲۶ میلیارد و ۱۷۸ میلیون و ۸۲۰ هزار ریال بوده است.

همچنین این ستاد ۵۴۶ میلیون ریال برای ۴۴ پایان‌نامه صنعتی کاربردی،  ۴۶۷ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال برای حمایت از چاپ کتاب ها و ۲۳۳ میلیون ریال برای سایر مواردی چون پایان‌نامه‌ها داوری‌ها و غیره پرداخت کرده است.

حمایت از پژوهش و تحقیق در عرصه‌های فناورانه یکی از پایه‌های توسعه پایدار در کشور است؛ اتفاقی که می‌تواند زمینه رشد و تعالی کشور را فراهم کند. بر همین اساس ستاد توسعه فناوری نانو یکی از اولویت‌های اصلی خود را حمایت از پژوهشگران و محققان قرار داده است تا با این کار فناوری نانو در کشور را توسعه دهد.

یکی دیگر از اقدامات این ستاد، حمایت از چاپ مقاله در مجلات منتخب است. مجلات منتخب در ۱۵۵ حوزه موضوعی هستند و سعی شده در تمامی حوزه‌های علوم و فناوری نانو، حداقل یک مجله وجود داشته باشد.

این مجلات در چهار گروه «الف، ب، ج و د» تقسیم شده‌اند که به ترتیب،  ۴۰۰ میلیون، ۱۰۰ میلیون، ۴۰میلیون و ۱۵ میلیون ریال حمایت برای آنها در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha