قالیباف: قدرت انقلاب اسلامی در دل ۸۰ میلیون ایرانی است

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی، قدرت انقلاب اسلامی را در دل ۸۰ میلیون جمعیت توصیف کرد و گفت: در نظام جمهوری اسلامی باید به مردم بیش از پیش توجه شود البته همراه کردن مردم کار سختی است.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «محمدباقر قالیباف» روز دوشنبه در پنجمین اجلاسیه سراسری اساتید شبکه تربیتی بسیج صالحین گفت: بحث تربیت در این مقطع زمانی که جبهه اصلی حزب خدا و حزب شیطان با تمام قوا مقابل هم قرار گرفته‌اند، موضوع مهمی است. طرح صالحین به این دلیل اهمیت دارد چون جهاد تبیین مهم است و این دستور مقام معظم رهبری است.

رییس مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت تبیین، افزود: تبیین برای مردم مهم است و اگر مردم نباشند؛ انقلاب اسلامی و افکار بلند و اندیشه سیاسی امام (ره) کجاست؟ وقتی از اول اسلام تا امروز هر جا، اسلام آسیب دیده؛ همه مشکلات از این بود که مردم نبودند.

قالیباف ادامه داد: وقتی تشکیل حکومت دادیم نباید مردم را از هم جدا کرد و مردم از هر مذهب، قوم، دین و طایفه‌ای مهم هستند. در نظام جمهوری اسلامی باید به مردم بیش از پیش توجه شود البته همراه کردن مردم کار سختی است.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) سال ۱۳۴۲ به این نکته ایمان داشتند که سنت‌های الهی پابرجاست و برای تحقق دین مقابل ظلم ایستاد و هزینه داد. درست در زمانی که دو قطبی مطلق در جبهه غرب و شرق وجود داشت ولی امام (ره) با تمام وجود باور داشتند که سنت‌های الهی تبدیل و تحویل نمی‌شوند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امام (ره)  آن زمان نه به سراغ توده‌ای‌ها و یا نیروهای مسلح رفتند. بلکه خودشان بودند و خدایشان و همه مردم پای کار آمدند تا در نهایت انقلاب پیروز شد.

قالیباف با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب تا امروز حزب شیطان و استکبار مقابل انقلاب اسلامی ایستادند، گفت: استکبار از هیچ اقدامی فروگذار نکرده ولی انقلاب اسلامی تا امروز با قدرت به مسیر خود ادامه داده است.

وی تاکید کرد:  قدرت انقلاب در دل ۸۰ میلیون جمعیت است و اگر دل مردم با انقلاب همراه نبود ما دچار مشکل می‌شدیم. ما در اداره  کشور مردم را از عرصه‌های مختلف یا حذف کردیم یا دسته‌بندی و گروه‌بندی کردیم و مشکلاتی که امروز در حوزه اجرایی داریم ناشی از حذف مردم  است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمن بعد از دفاع مقدس فهمید که باید با باورهای ما مبارزه کند و از سوی دیگر وارد جنگ اقتصادی و رسانه‌ای شد و در این مسیر بسیار سازماندهی شده پیش رفته است و باورهای جوانان ما را تغییر داد.

وی افزود: در برخی از موارد امثال بنده و مدیریت‌هایی که در کشور بودیم و با تصمیمات اشتباهی که داشتیم هم مردم را از صحنه حذف کرده و هم کشور را بد اداره کردیم. دشمن این مشکلات را بزرگنمایی می‌کند و خوبی‌ها را کنار گذاشته است و این موضوعات را با استفاده از فعالیت رسانه‌ای به مردم ارائه می‌دهد.

قالیباف با بیان اینکه در زمان دفاع مقدس  نسبت به امروز در حوزه رسانه راحت‌تر می‌جنگیدیم، گفت: معتقدم اگر در این دوره با جدیت، هوشمندانه و اخلاق در این جبهه بجنگیم، اجر و پاداش آن بیشتر از کربلای ۵ است.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر کس به خودش نمی‌اندیشد، او یک بسیجی است و نفس بسیج، داوطلبی و بلاعوض نخواستن است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha