جهادکشاورزی استان سمنان ۶ هزار مترمربع باغ را آزادسازی کرد

سمنان- ایرنا- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۶ هزار مترمربع اراضی باغی و کشاورزی به دلیل ساخت‌وساز غیرمجاز آزادسازی شد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا خراسانیان روز دوشنبه به رسانه ها افزود: با ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی با جدیت برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و باغ‌ها سه فقره احکام قطعی که بدون اخذ مجوزهای قانونی اقدام به ساخت‌وساز بناهای غیرمجاز در باغ کرده بودند با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط در شهرستان شاهرود اجرا شد که با اجرای این حکم ۶ هزار مترمربع از اراضی باغی آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه بنا به اظهارات کارشناسان مربوط ارزش بناهای غیرمجاز قلع‌وقمع شده تقریباً حدود ۴.۵ میلیارد ریال برآورد شد، از تمام بهره‌برداران خواست تا قبل از اخذ مجوز از امور اراضی هیچ‌گونه بنا یا دیواری در اراضی زراعی و باغی احداث نکنند تا از ایجاد چنین خسارات مالی به آن‌ها جلوگیری شود.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی در اولویت برنامه‌های این سازمان است افزود: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی گام نخست در راستای امنیت غذایی و رفع وابستگی به واردات است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان به خریداران زمین نیز توصیه کرد: پیش از عقد قرارداد از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در مورد زمین مورد معامله استعلام کنند و همچنین از شهروندان خواست از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha