قالیباف: اولویت نخست ما جنگ رسانه‌ای و شناختی است

مشهد-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت:امروز اولویت نخست ما جنگ رسانه‌ای و شناختی و اولویت دوم جنگ اقتصادی است.

محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در مراسم آغاز پنجمین اجلاس سراسری استادان شبکه تربیتی صالحین بسیج در مشهد افزود: جهاد تبیین، مهم است چون مردم، مهم هستند و آنها باید دین را حفظ کنند و در برابر حزب شیطان بایستند و هر کجا که اسلام آسیب دیده است به خاطر این بوده است که مردم حضور نداشتند. 

وی ادامه داد: دشمن در دوران دفاع مقدس فهمید که نمی‌تواند از راه نظامی با ما وارد جنگ و موفق شود به همین خاطر تحریف و تحریم و به عبارتی جنگ رسانه‌ای و اقتصادی را سازماندهی و پیاده سازی کرد و در حال تغییر باور جوان‌هاست و ضعف‌های ما را به سرعت بزرگ‌ می کند و اینجاست که مجاهدت و جهاد تبیین، مهمترین کار است. 

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در فتنه رسانه اگر دقیق و هوشمندانه و با عقلانیت انقلابی و اخلاق بجنگیم، پاداش آن کمتر از عملیات‌ دوران دفاع مقدس نیست. در دوران دفاع مقدس جنگ و تکلیف ما روشن بود ولی امروز، دشمن با سبک دیگری به جنگ ما آمده است. 

قالیباف افزود: وقتی قدرت در دست ماست در مقابل تک‌تک مردم از همه اقشار، نگاه‌ها، طایفه ها، مذاهب و قومیت ها مسوول هستیم چرا که مردم در سایه نظام اسلامی هستند که به نام دین در قدرت است. 

وی با بیان این که امام خمینی(ره)، انقلاب را با زور اسلحه به پیروزی نرساند افزود: امام(ره) با کمک خدا و یاری مردم انقلاب را پیروز کرد و ثبات این کشور و انقلاب هم به خاطر این است که در قلب یکایک ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور است پس اگر در دل آنها بودیم راهبرد ما درست است اما اگر قلب آنها همراه ما نبود دچار چالش هستیم. 

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و دیگر کشورهایی که داعش را به راه انداختند به منظور نابودی اسلام سیاسی و اسلام ناب بود اما امروز انقلاب و نظام اسلامی با حضور مردم پرقدرت تر از همیشه ایستاده است. 

قالیباف افزود:بسیج، باید نماد تبلور متشکل مردم باشد و برای هر کاری که مردم نیاز دارند باید به بسیج نگاه کنیم، یک الگوی دفاع مقدس داریم که برای بقای جمهوری اسلامی جواب داده است و نشان داده که الگوی موفقی است. 

وی ادامه داد:هر کسی به خود نیندیشد بسیجی است ما خودمان اشتباه کردیم که بسیج را به سمت اداری شدن بردیم و نه به سمت مردمی شدن و  این ساختار، باعث شد روحیه بسیج را بشکنیم مثلا در همین بحث جهاد تبیین، روحیه بسیجی می‌خواهیم.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:فلسفه جمهوری اسلامی این است که به مردم آگاهی و شناخت بدهیم و این جاست که صالحین و تبیین، نقش مهمی ایفا می‌کنند. 

قالیباف افزود: در اداره جمهوری اسلامی و کشور، مردم را از عرصه‌های مختلف یا حذف کردیم یا دسته بندی کردیم و امروز برخی جوانان گمان می‌کنند اگر دوست از جنس مخالف نداشته باشند اُمُل هستند و هویت آنها زیر سوال است آیا نباید با اینها حرف بزنیم؟ اینها فرزندان ما نیستند؟ کارگری که ۲ نوبت کار می‌کند و در ماه چهار میلیون تومان حقوق می گیرد و مستاجر هم هست آیا می‌تواند زندگی کند؟ نباید حرف بزنیم؟ مردم تا کجا به خاطر محرم و صفر و خون امام حسین(ع)  بایستند ؟ هرچند که مردم ایستادگی می‌کنند ولی در تبیین و در اصلاح کار و کمک هم باید اقدام کنیم.

وی ادامه داد: با ۸۰ درصد اقتصاد دولتی و این همه مشکلات در حوزه تبیین هم به درستی نتوانستیم کار کنیم مثلا برای هفت قلم کالای اساسی طی سه سال گذشته ۴۲۷ هزار میلیارد تومان سوبسید دادیم اما نه کالای ارزان دست مردم رساندیم و نه قیمت‌ها را نگه داشتیم و پول ها هم خرج شد پس در اداره کشور کارنامه قابل قبولی نداریم.

اجلاس سراسری استادان شبکه تربیتی صالحین بسیج که امروز آغاز به کار کرد تا پنجم آبان در مشهد ادامه دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha