طرح ضربتی پاکسازی مناطق شهری آبادان از زباله آغاز شد

آبادان - ایرنا - شهردار آبادان گفت: طرح ضربتی نخاله‌برداری، ساماندهی و زباله برداری با ۳۲ دستگاه ماشین سنگین در مناطق سه گانه شهر آبادان آغاز شد.

حسین حمیدپور دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح با حضور ۱۰۰ نفر از نیروهای خدمات شهری، پسماند و فضای سبز در سه نوبت کاری آغاز و تا پایان نخاله برداری و پاکسازی محیطی شهر ادامه  دارد.

وی افزود: در عملیات پاکسازی خیابان‌های آبادان از چهار دستگاه لودر، ۱۰ دستگاه کمپرسی، چهار دستگاه بیل بکهو، هشت دستگاه خاور، یک دستگاه بلدوزر، یک دستگاه بیل مکانیکی و چهار دستگاه تانکر شستشوی  معابر استفاده شده است.

شهردار آبادان با تاکید بر ضرورت همراهی و مشارکت شهروندان در پاکیزگی محیط شهری گفت: به طور یقین بدون همیاری مردم قادر به نظافت و پاکیزه کردن شهر نخواهیم بود.

حمیدپور با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی عمومی در زمینه جمع‌آوری زباله و نخاله در میان شهروندان بیان کرد: به منظور فراهم سازی زمینه مشارکت و همکاری مردم در زمینه معرفی خاطیان در بحث زباله و نخاله‌ های  ساختمانی  بخشی در سامانه ۱۳۷ تعریف شده که شهروندان می‌توانند از این طریق موارد را به اطلاع ضابطان شهرداری برسانند. 

وی با بیان اینکه وضعیت عمران و منظر شهری آبادان خوب نیست گفت: آبادان به لحاظ زیرساخت شرایط خوبی ندارد و برای رفع آن نیاز به حمایت دولت و همراهی نمایندگان در تامین، تخصیص و دریافت اعتبارات ویژه است. 

شهردار آبادان در ادامه گفت: برخی زمین‌ها در مناطق مختلف آبادان بدون ساخت و ساز رها شده و باعث زشت شدن منظر شهری شده اند. شهرداری بنا دارد با تذکر به صاحبان این زمین‌ها اقدام به حصار کشی آنها کند.

حمیدپور افزود: با این وضعیت بودجه شهرداری آبادان که درآمدش ماهانه حدود ۱۷۰ میلیارد ریال ولی هزینه‌ های جاری‌ آن بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال است ارایه خدمات به شهروندان بسیار سخت اما شدنی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha