هفت طرح ورزشی تا پایان امسال در اصفهان به بهره برداری می‌رسد

اصفهان - ایرنا - رییس اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: هفت طرح ورزشی در این استان تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود و به بهره برداری خواهد رسید.

حسین محمودیه روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا مساحت این پروژه‌های ورزشی را بالغ‌بر ۱۰ هزار مترمربع اعلام کرد و افزود: زمین چمن مصنوعی، سالن کشتی و سالن چندمنظوره ازجمله این طرح‌هاست. 

وی با اشاره به اینکه اعتبار طرح‌ها حدود ۱۰ میلیارد تومان است خاطرنشان کرد: این اماکن ورزشی در شهرستان‌های اصفهان، شاهین‌شهر و میمه و برخوار قرار دارند. 

رییس اداره فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان بابیان اینکه در هفته تربیت‌بدنی امسال پنج پروژه از سوی این نهاد تکمیل و افتتاح شد اظهار داشت: زمین چمن مصنوعی و سالن صخره‌نوردی در شهرستان‌های اصفهان، نجف‌آباد و بیدگل از زمره این طرح‌ها بود. 

محمودیه تصریح کرد: مساحت این مجموعه‌های ورزشی حدود ۶ هزار مترمربع است و به‌غیراز این پروژه‌ها، پنج طرح دیگر از سوی دیگر نهادها مانند آموزش‌وپرورش در هفته تربیت‌بدنی افتتاح شد. 

وی ادامه داد: استان اصفهان افزون بر ۱۰۰ پروژه نیمه‌تمام ورزشی دارد و تخصیص اعتبارات لازم برای تکمیل و بهره‌برداری آنان ضروری است. 

سرانه ورزشی این استان حدود ۰. ۴۶ مترمربع به ازای هر نفر است و در مقایسه با بیشتر استان‌ها وضعیت مطلوبی ندارد. 

استان اصفهان با جمعیت بیش از پنج میلیون نفر دارای ۲۴ شهرستان، حدود ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان‌یافته و بالغ‌بر یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha