۳ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۲۶
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 84516882
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰ درصد از دانش‌آموزان اردبیلی در مدارس حضور یافتند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بر اساس الگوی ابلاغ شده بازگشایی مدارس ، آموزش ۷۰ هزار دانش‌آموز در مدارس روستایی و عشایری این استان با جمعیت کمتر از ۱۵ نفر از اول مهرماه آغاز شده است.

به گزارش ایرنا ، احمد ناصری روز دوشنبه در گفت و گویی خبری اظهار کرد: تضمین سلامت معلمان و دانش‌آموزان مهم‌ترین دغدغه آموزش و پرورش استان بوده و برای آغاز تدریجی فعالیت آموزشی حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ریزی شده است.

او افزود: ۲۴ هزار نفر از دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی از اول مهرماه برای آشنایی با محیط مدرسه و آموزگاران هفته‌ای یک بار در مدارس حضور پیدا کردند.

وی با تاکید بر لزوم تداوم تحصیل دانش‌آموزان به شکل حضوری گفت: عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه موجب می‌شود که آنها از عناصر مهم تربیتی محروم شوند و بر همین اساس مقدمات آموزش حضوری برای همه دانش‌آموزان تا چند هفته آینده فراهم می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: در مناطق شهری نیز ۲ گروه مدرسه وجود دارد که از آبان ماه مدارس با جمعیت کمتر از ۳۰۰ نفر می‌توانند با دریافت مجوز از مناطق آموزش و پرورش فعالیت آموزش حضوری خود را آغاز کنند.

ناصری ادامه داد: مدارس شهری با جمعیت دانش‌آموزی بیش از ۳۰۰ نفر نیز از نیمه دوم آبان ماه تحصیل حضوری را آغاز خواهند کرد و در مدارسی که امکان برگزاری کلاس‌ها به صورت زوج و فرد و یا گروهی وجود دارد، برنامه‌ریزی برای آموزش حضوری در حال انجام است.

ناصری اظهارکرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی گزارش‌گیری کامل از وضعیت مدارس و تامین تجهیزات و امکانات آموزشی و بهداشتی انجام شده و از طریق منطقه و ناحیه آموزش و پرورش مجوز تحصیل حضوری دانش‌آموزان صادر می‌شود.

وی همچنین به واکسیناسیون فرهنگیان و دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: بیش از ۹۵ درصد فرهنگیان استان دز اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

ناصری اضافه کرد: در واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز جایگاه مناسبی را داریم به گونه‌ای که تاکنون بیش از ۸۰  درصد مشارکت دانش‌آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ ساله در استان انجام شده تا در چرخه واکسیناسیون قرار بگیرند.

وی همچنین از کسب رتبه دوم کشوری استان در واکسیناسیون دانش‌آموزان و فرهنگیان خبر داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha