قطعی برق یک محله و دو روستای شمال سوریه توسط نیروهای نیابتی آمریکا

تهران-ایرنا- برق یک محله و دو روستای شهر الحسکه واقع در شمال شرق سوریه برای دومین هفته متوالی قطع است و شبه نظامیان «قسد» وابسته به نظامیان اشغالگر ایالات متحده از ساکنان درخواست «باج ماهانه» در ازای وصل مجدد برق کرده اند.

به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا به نقل از سانا، شبه نظامیان «قسد» یا همان نیروهای نیابتی آمریکا در سوریه به تجاوزهای خود علیه مردم شهر الحسکه و مناطق تحت تصرفشان ادامه می‌دهند.

بنا بر گزارش منابع سوری، عناصر شبه نظامی «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) برق منطقه محله «الزهور» واقع در ورودی جنوب الحسکه و روستاهای «العابد» و «الفلاح» در حاشیه جنوب شرقی این شهر را برای دومین هفته قطع کرده‌اند.

منابع محلی شمال سوریه اعلام کرده اند که شبه نظامیان وابسته به اشغالگران آمریکایی برای دومین هفته متوالی مردم محله الزهور شهر حسکه و روستاهای العابد و الفلاح در حومه آن را از برق محروم کردند.

منابع محلی تأکید کردند که عناصر قسد از غیرنظامیان در این مناطق خواستار پرداخت «باج ماهانه» برای وصل برق به خانه‌های خود شدند.

این منابع به نقل از شماری از ساکنان مناطق محروم از برق می‌گویند که این اقدامات «نیروهای دموکراتیک سوریه» علیه غیرنظامیانی است که اساساً مخالف حضور آنها در منطقه و خواستار خروجشان به همراه اشغالگران آمریکایی هستند که از آنها به عنوان ابزاری برای اجرای طرح‌های خود در مناطق اشغال شده شمال سوریه استفاده می‌کنند.

نیروهای دمکراتیک سوریه شبه ‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.  

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه‌ نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت این کشور ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha