بیش از هزار فقره انشعاب غیرمجاز آب در استان همدان شناسایی شد

همدان- ایرنا- معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: یک هزار و ۴۴۳ فقره انشعاب غیر مجاز آب در ۶ ماه نخست امسال در این استان شناسایی و ۴۴۲ انشعاب آن به منظور حفظ منابع آبی موجود به انشعابات مجاز تبدیل شده است.

«حمید رضا نیکداد» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از این تعداد ۸۲۶ رشته انشعاب به طور کامل قطع شده است افزود: جلوگیری از هدررفت آب، اعمال مدیریت فشار و نصب تجهیزات کاهنده از جمله اقدامات انجام شده به منظور گذر از خشکسالی و کاهش هدر رفت آب است.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال اعمال مدیریت فشار شبکه از طریق کنترلگرهای موجود در شبکه در دستور کار قرار گرفت و پنج هزار و ۵۹۰ مورد انشعاب، نشت یابی و اصلاح شد.

نیکداد عنوان کرد: در این مدت ۱۹۳ کیلومتر نشت یابی نشت های نامرئی در شبکه توزیع به همراه رفع ۶.۶ لیتر بر ثانیه رفع نشت پس از نشت یابی در شبکه توزیع به انجام رسید.

وی اظهار داشت: اصلاح و بازسازی ۲۷ کیلومتر شبکه، ۶۳۶ فقره انشعاب و اصلاح و بازسازی یک هزار و ۶۹ رشته خطوط انتقال آب در این مدت عملیاتی شد.

 معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه جداسازی آب آشامیدنی از آب غیر آشامیدنی در فضای سبز از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه بوده است، تصریح کرد: جداسازی آب آشامیدنی از آب غیرآشامیدنی در پنج نقطه از فضای سبز شهری از جمله اقدامات انجام شده است.

وی در رابطه با رفع خرابی ها و اتفاقات خطوط انتقال خاطرنشان کرد: در این مدت ۷۷۰ مورد اتفاقات خطوط انتقال و خرابی به کمک همکاران عملیاتی رفع شد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت:در راستای کمک به نگه داشت منابع آبی موجود، نشت یابی شبکه، انشعابات و مخازن در راستای کشف نشتی های نامرئی و رفع آن ها همواره در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: بازرسی سه هزار و ۹۱۸ کیلومتر به منظور شناسایی و رفع نشت مرئی شیرآلات و لوله های شبکه توزیع در شش ماهه نخست سال جاری صورت گرفت.

 نیکداد خاطرنشان کرد: تعویض پنج هزار و ۷۶۶ دستگاه کنتور معیوب در ۶ ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: در این بازه زمانی شناسایی و مرئی سازی ۱۶۷ دستگاه شیرآلات شبکه با پیمایش و بررسی کنتور ۹ هزارو ۷۶۲ مشترک عملیاتی شد.

۷۰۰متر لوله آزبست قدیمی از شبکه توزیع آب شهر همدان خارج شد

 مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان همدان نیز از خارج کردن ۷۰۰ متر لوله آزبست قدیمی از شبکه توزیع آب شهر همدان خبر داد.

«حسین آذرتکین» در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود اجرای شبکه توزیع جدید در منطقه جولان، بخشی از شبکه قدیمی همچنان در مدار باقی مانده بود که با همت واحد حوادث آب این امور ۷۰۰ متر لوله آزبست قدیمی جمع آوری و از شبکه توزیع آب حذف شد. 

وی اظهار داشت: با این اقدام ساکنان هشت کوچه از این منطقه در مدار شبکه توزیع آب جدید قرار گرفتند. 

آذرتکین افزود: در اجرای این پروژه چهار فقره شکستگی پنهان لوله های ۱۰۰ و ۱۵۰ میلیمتر و ۶ فقره انشعاب قدیمی دارای نشتی که هدر رفت پنهان آب را در پی داشتند شناسایی و جمع آوری شد. 

مدیر امور آبفای شهرستان همدان تصریح کرد: اقدامات گفته شده ۶ لیتر در ثانیه صرفه جویی در مصرف آب را به دنبال داشته است که با توجه به شرایط کم آبی اقدام مطلوبی است. 

آذرتکین یادآور شد: همزمان با جمع آوری شبکه قدیمی در منطقه جولان، ۲۵ فقره انشعاب آب نیز اصلاح شد. 

از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار متر لوله آزبست قدیمی از شبکه توزیع آب منطقه جولان جمع آوری شده است.

بر اساس آخرین آمار استان همدان بیش از ۶۸۰ هزار مشترک آب دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha