آموزش و پرورش به یک ابر مدیر انقلابی نیاز دارد

تهران-ایرنا- مسوول قرارگاه معلمان جهادی از رییس جمهوری درخواست کرد یک وزیر انقلابی و با نشاط به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی کند و گفت: آموزش و پرورش یک ابرسیستم پیچیده است که به یک ابر مدیر انقلابی نیاز دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی قرارگاه معلمان جهادی، داوود روستائی دبیر جمعیت فراگیر معلمان ایران اسلامی از دیدار کارشناسی و صمیمانه جمعی از دغدغه مندان حوزه تعلیم و تربیت با محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: نگاه فاخر و  پیشنهادات راهبردی رییس مجلس، نوید بخش آینده ای درخشان برای نظام تعلیم و تربیت است.

وی به نقل از رییس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: آموزش و پرورش باید اولویت اول مجلس انقلابی و دولت مردمی باشد اگر ما فقط یک دهه آموزش و پرورش را اولویت اول دولت و مجلس قرار دهیم بسیاری از مسایل، مشکلات و چالش های آموزش و پرورش برای همیشه حل می شود.

مسوول قرارگاه معلمان جهادی خاطرنشان کرد: نکته ای که رییس مجلس در این دیدار بیان کرد یک راهبرد بنیادین برای تحول اساسی در آموزش و پرورش و حل مسایل اساسی آن است، سال‌هاست دولت‌ها می‌آیند و می‌روند اما معلمان و موضوع تربیت فرزندان ایران اولویت اول مسوولان کشور نیستند.

روستائی ادامه داد: تاکنون جز رهبر معظم انقلاب اسلامی که در همه سال‌های گذشته حکیمانه و دغدغه مند،  مسایل حوزه تعلیم و تربیت را رصد کرده و رهنمود ارایه فرمودند، سایر مسوولان توجه لازم و شایسته ای نسبت به آموزش و پرورش نداشته اند، هرچند زحمات و تلاش های خالصانه فراوانی انجام شده که باید قدر شناس آنان باشیم.

وی تصریح کرد: با روی کارآمدن دولت مردمی و انقلابی، ایده رییس مجلس قابل دستیابی و تحقق است و حال عمومی جامعه در کنار اصلاح وضعیت اقتصاد و معیشت مردم، با اصلاح  حال آموزش و پرورش رو به بهبودی می رود. معلمان رکن مهم تولید سرمایه فرهنگی و تربیت نیروی انسانی در جامعه هستند، بنابراین نباید آنها را در لابه لای مشکلات اقتصادی و فشارهای سرسام‌آور تنها گذاشت.

دبیر جمعیت فراگیر معلمان ایران اسلامی یادآور شد: با پیشنهاد دولت و حمایت قاطع مجلس انقلابی به ویژه حمایت ها و هدایت‌های مدبرانه رییس مجلس شورای اسلامی، با تصویب لایحه رتبه بندی معلمان در خصو ص منزلت و معیشت معلمان یک گام اساسی برداشته می شود، امیدواریم به زودی شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.

 روستائی ضمن درخواست از رییس جمهوری برای معرفی یک وزیر انقلابی و با نشاط برای این وزارتخانه گفت: انتخاب وزیر حق رییس‌جمهوری است و ما به نگاه بلند آیت الله رئیسی معتقدیم و از صمیم دل برای این سرباز ولایت و خادم ملت آرزوی موفقیت می‌کنیم . بر اساس تعالیم دینی، تربیت از شئون ولی فقیه است، حتی اشخاصی مثل افلاطون که بیش از ۲۵۰۰ سال پیش در حوزه تعلیم و تربیت اظهارنظر می‌کرده در این خصوص می‌گوید: تربیت از وظایف حاکم حکیم است.

وی تاکید کرد: به عنوان نماینده ای از جریان انقلابی حوزه تعلیم و تربیت؛ از رییس جمهوری انتظار داریم فردی را انتخاب کند که به نمایندگی از ولی فقیه و ریاست  جمهوری بتواند بار این مسوولیت سنگین را به دوش بکشد،  اینکه چه کسی بتواند اعتماد ریاست جمهوری را برای این مسوولیت مهم جلب کند،  موضوع ثانویه است ولی مهم تر  از آن این است که آیت الله رئیسی شخصیتی با این تراز را انتخاب کنند و مجلس انقلابی نیز با این نگاه از وزیر قدرتمند آموزش و پرورش حمایت همه جانبه کند.

روستائی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم آموزش و پرورش اولویت اول کشور باشد باید وزیر آموزش و پرورش نفر دوم یا سوم دولت باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha