رهاورد سفر رئیس جمهوری برای ورزش گناوه ۳۰ میلیاردتومان است

گناوه - ایرنا - فرماندارگناوه گفت: در جریان ششمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر، ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه ورزش این شهرستان مصوب شد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز دوشنبه در دیدار با رئیس و کارکنان اداره ورزش و جوانان این شهرستان افزود: اعتبار مصوب شده برای  احداث سالن ورزشی بانوان، تکمیل و تجهیز اماکن ورزشی، پیست تارتان و چمن‌های مصنوعی در این شهرستان پیش‌بینی شده است.

وی گفت: برای کمک به تقویت ورزش شهرستان آمادگی داریم تا شرایط را هموار و امکانات بیشتری برای منطقه در این حوزه جذب شود.

فرماندار گناوه بیان کرد: اگر امکانات و زیرساخت‌های ورزشی در این شهرستان تقویت شود، رشته‌های مختلف ورزشی به جایگاه خوبی دست خواهند یافت.

وی اظهارداشت: شهرستان گناوه دارای ظرفیت‌ها و استعدادهای فراوان در حوزه‌های مختلف ورزشی است و ورزشکاران و قهرمانان آن در میادین ملی و بین المللی برای کشور بارها افتخار آفرینی کردند.

مهرجو گفت: نقش تربیت بدنی در سلامت جامعه غیر قابل انکار است و برای داشتن جامعه‌ای بانشاط و زنده و آماده حرکت به سمت توسعه باید به موضوع ورزش اهمیت داده شود.

وی ادامه داد: لازمه مدنظر قرار دادن و اهمیت ورزش در جامعه این است که حاکمیت،  زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری را فراهم کند.

فرماندار گناوه افزود: تلاش برای توزیع یکنواخت و عادلانه امکانات و تجهیزات ورزشی و بهره مندشدن عموم از آنها باید مدنظر باشد.

مهرجو گفت: اگر در ورزش سرمایه گذاری مناسب انجام شود دیگر نیازی به سرمایه گذاری در حوزه آسیب‌های اجتماعی با سه برابر هزینه نیست.

فرماندارگناوه اضافه کرد:  هر چه در امر ورزش سرمایه گذاری بیشتری شود، سودمندی و منفعت آن برای جامعه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بیشتر خواهد بود.

وی افزود: برای نگهداری امکانات ورزشی موجود در شهرستان  نیاز به هزینه و اعتبار است که اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر  باید در این زمینه کمک و همکاری کند.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شد و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفت.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی کردند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر کردند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز پنجشنبه به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران یادشده که معین دولت بودند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت کردند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران داشتند.

در این سفر،  هیات دولت سیزدهم  ۱۱۱ طرح و توافقنامه برای محرومیت زدایی، توسعه زیرساختی و رونق اقتصادی استان بوشهر تصویب کرد که باعث امیدواری مردم این استان شده است.

شهرستان گناوه در شمال  استان بوشهر واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha