ارزش دلاری کالاهای صادراتی از مرز مهران ۱۲۵ درصد افزایش یافت

ایلام - ایرنا - مدیر کل گمرک ایلام گفت: ۵۲۲ میلیون دلار کالا از ابتدای سال جاری تاکنون از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است که از نظر ارزش دلاری به نسبت دوره مشابه پارسال ۱۲۵ درصد افزایش نشان می دهد.

روح الله غلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کالا با وزن یک میلیون و ۳۱ هزار و ۲۰۰ تن از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق صادر شده است.

وی افزود: این میزان صادرات کالا در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزشی ۱۲۵ درصد و از نظر وزنی ۱۴۰ درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرکل گمرک استان ایلام به اقلام صادراتی مرز مهران در مدت یاد شده اشاره کرد و یادآور شد: مهم ترین اقلام صادراتی در مدت یاد شده شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

غلامی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۴۰۰ کامیون کالا از مرز مهران به عراق صادر می شود، تاکید کرد: از آغاز فعالیت مرز مهران تاکنون بیش از ۱۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار کالا به عراق و سایر کشورها صادر شده است.

وی با اشاره به میزان محصولات کشاورزی صادر شده در سال گذشته از مرز مهران افزود: سال گذشته بیش از ۱۲۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی(صیفی جات) به ارزش ۵۵ میلیون و ۶۸۷ هزار دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.

غلامی یادآور شد: فعالیت تجار ایرانی و عراقی در مرز مهران با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام و در محیط گمرک نیز کلیه پروتکل های بهداشتی توسط پرسنل  به خوبی رعایت می شود.

وی با بیان اینکه ماموریت گمرگ بسیار گسترده است، اضافه کرد: گمرگ مبارزه با قاچاق، حمایت از واحدهای تولیدی، نظارت بر پروازهای خارجی و نظارت بر ورود کالاهای اولیه را برعهده دارد.

مدیرکل گمرک استان ایلام تصریح کرد: در حال حاضر تردد کامیون های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد پایتخت عراق فاصله دارد و امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha