۳ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84516719
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ تالار عروسی در سنندج پلمب شد

سنندج - ایرنا - رییس مرکز بهداشت سنندج گفت: بازرسان این مرکز در هفته جاری پس از دریافت گزارش مردمی از برگزاری ۲۰ مراسم خانوادگی جلوگیری و ۲ تالار عروسی را به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب کردند.

دکتر جهانبخش یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر این ۲ تالار عروسی، یک باب چایخانه نیز به دلیل تخلف از رعایت پروتکلهای بهداشتی پلمب شد تا سلامت مردم از سوی برخی اصناف نادیده گرفته نشود.

وی تاکید کرد: بازرسی‌های مستمر از تالارهای مجالس در خصوص عدم فعالیت یا فعالیت این اماکن به صورت روزانه در دستور کار این مرکز قرار دارد.

رییس مرکز بهداشت سنندج بازرسی و بازدید از ماکن آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی شهر و روستا برای اجرا ورعایت پروتکلهای بهداشتی در مراکز یاد شده را از دیگر فعالیتهای بازرسین این مرکز برشمرد.

وی افزود: ۱۱ اکیپ گشت مشترک شبکه بهداشت با سایر ارگان‌ها از ۵۷ مکان و کارشناسان بهداشت محیط این مرکز از ۴۳۵ واحد صنفی مختلف شهری و بین راهی ومراکز تجاری و پزشکی بازرسی کرده و در زمینه نظارت بر ارائه غذای سالم به شهروندان ۱۸۳ مورد بازدید از مراکز تهیه و عرضه مواد خوراکی وغذای آماده انجام دادند که ۱۷ واحد صنفی متخلف اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی دریافت کردند.

یوسفی اضافه کرد: چهار مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ وهمچنین ۱۲ مورد اخطاریه های صادر شده بهداشتی در گذشته پیگیری و ۱۱۰ کیلوگرم انواع مواد غذایی غیرقابل مصرف کشف و ضبط شد.

رییس مرکز بهداشت سنندج به پیگیری ها ونظارتهای مستمر بازرسان این مرکز براقدامات انجام گرفته در زمینه بهبود کیفیت آب شرب شهری اشاره کرد و گفت : کارشناسان بهداشت محیط  ۳۰ مورد آب شرب مناطق مختلف را جهت تایید سلامت نمونه‌برداری نموده و۲۲۳ مورد کلر سنجی را انجام دادند.

وی افزود: در همین راستا بازدید از تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان بعثت  و خط انتقال فاضلاب ناحیه منفصل شهری حسن آباد و پیگیری شکایت ساکنان ۱/۱۹ بهاران در خصوص گرفتگی منهول فاضلاب بازدید توسط بازرسین بهداشت محیط به انجام رسیده است.

۷۰ هزار و ۷۹۲ واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد و از این تعداد بیش از ۳۰ هزار واحد در مرکز استان مستقر هستند که سه درصد از این واحدهای صنفی را فروشگاه های متوسط  و زنجیره ای تشکیل داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha